مهمترین دغدغه امروز خانواده کشتی تعیین تکلیف ریاست فدراسیون است تا برنامه ریزی جهت حضور موفق در المپیک 2020 بزرگسالان و 2022 جوانان صورت گیرد.

کیومرث ایراندوست رییس هیات کشتی استان آذربایجان غربی با بیان مطلب بالا به خبرگزاری البرز گفت: سرپرست فدراسیون تلاش می کند تا امور جاری انجام گیرد و کارها بر زمین نماند اما طبیعی است که ایشان صرفا برنامه های کوتاه مدت را پیش می برد و امکان اینکه بتواند برای بلند مدت برنامه ریزی کند، وجود ندارد؛ به همین دلیل انتظار ما از مسئولین وزارت ورزش آن است که در مهلت تعیین شده مجمع فدراسیون انتخابات برگزار شود تا فرصت ها را از دست ندهیم.
وی افزود: اغلب نامزدهای فدراسیون با هیات ها از جمله خود من تماس داشته اند اما هنوز برنامه جامعی ارائه نکرده اند. البته هیات ها شناخت کافی از نامزدها دارند با این وجود کسی که قصد اداره فدراسیون را دارد باید توانایی و اقتدار لازم جهت اداره امور، جذب اسپانسر، ایجاد فضای همدلی، احترام، پیشکسوتان و در یک کلام برنامه عملیاتی را داشته باشد.
ایران دوست اضافه کرد: رییس فدراسیون کشتی ایران باید در قواره ورزش اول کشور باشد اینکه بنده یا هرکس دیگری سفارش این و آن را بکنیم نتیجه بخش نخواهد بود. رییسی که بتواند همدلی و اتحاد نزد خانواده کشتی روز افزون کند شانس بیشتری برای موفقیت دارد. به عنوان مثال در استان آذربایجان غربی با همت استاندار ورزش دوست و مدیرکل علاقه مند هیچ کدام از هیات های ورزشی از جمله کشتی مشکلی برای پیشبرد اهداف خود ندارند.
وی در همین رابطه تصریح کرد: طی مدت چند ماه که من رسما مسئولیت هیات را بر عهده گرفته ام. میزبان یک دوره اردوی نوجوانان کشتی فرنگی بودیم. بهمن ماه مسابقات بین المللی آزاد و فرنگی جوانان را برگزار کردیم، میزبان اردوی مشترک با تیم های جمهوری آذربایجان، ارمنستان و گرجستان شدیم در تدارکات برگزاری اردوی نخبه گان ۱۳ -۱۴ سال در شهرستان ماکو هستیم. ضمن اینکه قصد داریم در اردوی مشترک نوجوانان آزاد و فرنگی با جمهوری آذربایجان شرکت کنیم و برنامه های بسیار دیگر که یکی پس از دیگری به مرحله اجرا خواهیم گذاشت. تمام این برنامه ها در سایه اتحاد و همدلی و حمایت های مسئولین استانی انجام شده و ما امیدواریم در آینده نه چندان دور شاهد حضور قهرمانان شاخص کشتی آذربایجان غربی در عرصه تیم های ملی باشیم.