سرپرست فدراسیون از اختیارات رییس برخوردار است و در صورت لزوم می تواند در ارکان فدراسیون تغییرات ایجاد کند.

محمد موسایی رییس هیات کشتی استان فارس در همین رابطه به خبرنگار خبرگزاری البرز گفت: سرپرست فدراسیون وظایفی دارد و باید در قبال این وظایف پاسخگو باشد. بدیهی است وی تلاش می کند امور جاری به شکل مطلوب انجام گیرد چون بعدا باید پاسخگوی عملکرد خود باشد در همین راستا اگر صلاح بداند که لازم است در بخش هایی تغییرات صورت گیرد، طبق وظایف می تواند انجام دهد.
وی در رابطه با این موضوع که گفته می شود یکی از روسای هیات ها نسبت به تغییرات اشکال گرفته و خواستار واکنش دیگر اعضای مجمع شده خاطرنشان کرد: در این رابطه مشخصا با من تماس گرفته نشده اما فکر می کنم دلیلی برای این کار وجود نداشته باشد چون شرح وظایف سرپرست روشن است و او طی دوران سرپرستی می تواند در راستای سیاست های اجرایی تغییرات داشته باشد اما حرف ما این است که مسئولین ورزش هرچه زودتر زمان برگزاری انتخابات را مشخص کنند تا خیال همه راحت شود.
موسایی در رابطه با فعالیت های هیات استان اظهار داشت: اخیرا دومین دوره مسابقات کشتی آزاد و فرنگی را در فضای باز برگزار کردیم. سال گذشته دوره نخست این رقابت ها را نیز خودمان برگزار کرده بودیم و امسال دومین دوره آن را با شکوه تمام و حضور ۷ – ۸ هزار تماشاگر در محوطه تاریخی ارگ کریمخان شیراز برگزار شد. مسابقات مذکور که به شکل فستیوال و در رده سنی نوجوانان آزاد و فرنگی سازماندهی شده بود، توجه بسیاری از مردم و مسئولین حتی توریست ها را جلب کرده بود به طوری که هر شب قریب به ۱۰ هزار کارت قرعه کشی بین جمعیت توزیع می شد و استقبال کم سابقه ای از رقابت ها به عمل آمد.
رییس هیات کشتی استان فارس در پایان تاکید کرد: امیدوارم با تعیین رییس فدراسیون، از سال آینده مسابقات کشتی فضای باز را به صورت بین المللی برگزار کنیم.