زادروز مردی از جنس فوتبال ناب ایران
زادروز مردی از جنس فوتبال ناب ایران

امروز تولد مردی دوست داشتنی و خوش قلب از جنس فوتبال ناب ایران است که با گذشت 42 سال از گل به یاد ماندی اش به پرو در جام جهانی 1978 هنوز محافل ورزش از آن ضربه والی و تاریخی یاد می کنند.

قلم ما از نوشتن محاسن این بزرگمرد قاصر است، تا زمانی که با او همکلام نشوید، به وجنات و سکنات و کلام شیرینش پی نخواهید برد. حسن روشن پاطلایی دهه های گذشته اکنون در مطبوعات ایران با نقدهایش شهره است، با هیچکس رودربایستی ندارد و خیلی رُک حرف هایش را می زند. وقتی از خاطراتش می گوید، آدم ناخودآگاه تمایل پیدا می کند که تا آخر صحبت هایش گوش فرا دهد، آنقدر پُربار و منطقی حرف می زند که جای بحث نمی گذارد.

وقتی با برخی از فوتبالیست های امروزی هم صحبت می شویم تفاوت آشکاری را با اسطوره های جاودانه احساس می کنیم، حتی از پشت تلفن پیداست که فلان بازیکن رفتاری سرد و مغرورانه دارد و به قولی آدم را تحویل نمی گیرد، اما برای امثال روشن ها فرقی نمی کند که طرف مقابلشان چه کسی است و چکاره است، با نهایت احترام و با آغوشی باز از او استقبال می کنند و «بی شیله پیله» پاسخگوی پرسش آنها هستند.

عمو حسن امروز، همان مهاجم تکنیکی و برق آسای دیروز است که مدیران استقلال او را فراموش کرده اند و از وجودش استفاده نمی کنند، مگر می شود گل ها و درخشش حسن روشن در مسابقات جام جهانی، المپیک، جام ملت های آسیا و… را نادیده گرفت و به خاطر کدورت های بچگانه بهترین مهاجم تاریخ باشگاه را از گود خارج کرد. به قول پیشینیان «سخن بزرگان شنیدن، ادب است» امیدواریم آقایان در کارهایشان تجدید نظر کنند و از تجربیات گرانبهای سرمایه های ورزش استفاده لازم را در جهت پیشرفت باشگاه بزرگی چون استقلال ببرند.

خبرگزاری البرز ورزشی و روزنامه بین المللی شوت به نوبه خود تولد ۶۶ سالگی این ابرمرد فوتبال ایران را تبریک می گوید و برای ایشان آرزوی سلامتی می کند.