راه اندازی و تداوم فعالیت بانوان در عرصه کشتی مسیر پر پیچ و خمی بوده که تا به اینجا رسیده، فقط امیدوارم مانع ادامه راه ما نشوند.

زهرا یزدانی چهره شاخص کشتی دختران ایران در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری البرز ضمن عنوان مطلب بالا افزود: ۱۲ سال است که ورزش می کنم و چند سال اخیر با جدیت در کشتی آلیش و سپس کشتی کلاسیک فعالیت داشته ام. در حال حاضر برادرم امیرمحمد یزدانی در اردوی تیم ملی حضور دارد و پسر عمه ام رضا یزدانی نیز همانطور که می دانید یکی از چهره های شاخص کشتی دنیا و ایران است و من هم که در شهر و استان کشتی خیز و خانواده کشتی گیر بزرگ شده ام علاقه مند به این ورزش شدم و خوشبختانه طی دوران حضور در کشتی نتایج خوبی گرفتم.
یزدانی افزود: اولین مدال بین المللی ام را سال ۹۶ و طی رقابت های بین المللی قرقیزستان به دست آوردم. در آنجا یک طلای سبک آزاد و یک نقره کلاسیک آلیش را کسب کردم. بعدها و در مسابقات ایندور گیم ترکمنستان بازهم یک طلا و یک نقره گرفتم و نهایتا سال ۹۷ ، مسابقات لبنان و کشتی کلاسیک سوم شدم. پس از آن نیز مسابقاتی نداشتیم و فعلا منتظریم تا ببینیم اوضاع انتخابات فدراسیون و شرایط کشتی بانوان به کجا خواهد رسید.
وی در خصوص حضور مربی خانم اوکراینی کشتی بانوان و دلیل اینکه چرا وی ایران را ترک گفت، اظهار داشت: مربی اوکراینی که بانوان کشتی را تمرین می داد از کلاس بالایی برخوردار بود و ما آموزش صحیح را از وی آموختیم اما تا آمدیم خودمان را با شیوه نوین آموزش وی هماهنگ کنیم قرارداد او تمام شد. ضمن اینکه خودش هم خسته شده بود. از طرفی در این شرایط پرداخت هزینه ارزی حضور مربیان خارجی در کشور سخت است و فکر می کنم بانوان ما باید به جایی برسند که بتوانیم از نظر مربی خود کفا شویم.
دختر کشتی گیر کشورمان در خصوص تحولات آینده فدراسیون اظهار داشت: امیدوارم هرکسی رییس فدراسیون شد کشتی بانوان را کنار نگذارد.
این خواسته من نیست بلکه جمع زیادی از دختران است که ورزش ملی کشورمان را دوست دارند و قصد دارند در این ورزش فعالیت کنند. حداکثر، سالی یکبار اعزام داریم هزینه زیادی هم روی دست فدراسیون نمی گذارد، بنابراین امیدوارم کشتی بانوان حذف نشود تا جمعی که دور این ورزش جمع شده اند همچنان به فعالیت خود در کشتی ادامه دهند.

  • نویسنده : احمد دباغ