سجاد مردانی فینالیست شد
سجاد مردانی فینالیست شد

سجاد مردانی نماینده کشور مان با برتری در دیدار نیمه‌نهایی مسابقات تکواندو گرند اسلم چین به فینال این رقابت ها رسید.

به گزارش خبرگزاری البرز ورزشی ، چهارمین روز از دوره مسابقات گرنداِسلم تکواندو از صبح امروز شنبه ۲۴ آذرماه با برگزاری رقابت‌های مرحله نیمه‌نهای چهار وزن المپیکی مردان و زنان برگزار شد.
در مرحله نیمه‌نهایی وزن چهارم المپیک، سجاد مردانی به مصاف «ژائو جیانگ سون” از چین رفت و با ارائه نمایشی بسیار خوب با نتیجه ۲ بر صفر(راند یک: ۶ بر یک به نفع مردانی و راند دو: ۱۴ بر ۹ به نفع مردانی) به برتری دست یافت تا حضور خود را در دیدار نهایی قطعی کند.
مردانی در این رقابت‌ها در نخستین گام «استفن لامبدین» آمریکایی را شکست داده بود. او در مرحله یک چهارم نیز با «گیل یانگ بیوئن» از کره جنوبی دیدار کرد که با نتیجه ۲ بر صفر (راند یک: ۷ بر یک/ سجاد – راند دو: ۶ بر ۴/ سجاد – راند سه: با توجه به اینکه در دو راند نخست نتیجه به نفع نماینده ایران بود، این دیدار انجام نشد) با پیروزی از شیاپ‌چانگ خارج شده بود.
فردا(یکشنبه) و در روز پایانی مسابقات سجاد مردانی در دیدار نهایی به مصاف «کیو دون این» تکواندوکار پرافتخار کره‌ای دیدار خواهد کرد.
به قهرمان این رقابت‌ها ۷۰ هزار دلار (۴۹ هزار دلار برای بازیکن و ۲۱ هزار برای مربی)، نایب قهرمان ۲۰ هزار دلار (۱۴ هزار برای بازیکن و ۶ هزار برای مربی) و نفر سوم ۵ هزار دلار (۳۵۰۰ دلار برای بازیکن و ۱۵۰۰ دلار مربی) پاداش تعلق می‌گیرد.

  • نویسنده : مسابقات تکواندو گرنداِسلم چین