پیروزی بر تراکتورسازی کار آسانی نبود. بک شهر بسیج شده بود برای سپید رود و حمایت از این تیم. انگار بازیکنان وارد میدان جنگ شده بودند. تراکتور حتی برابر صدهزار نفر هم اینقدر عذاب نکشیده بود اما در ورزشگاه شهر باران در رشت برابر سپید رود یکی از سنیگین ترین شکست هایش را پذیرفت.

حالا کار نادردست نشان هم سخت شده هم اسان. سخت از این نظر که توقعات در این ۵ بازی از او بالاست و باید تیم را نگه دارد و آسان از این نظر که پیروزی بر تراکتور امید را به اردوی تیم محبوب شهر باران آورده است

صحبت های دست نشان در این موارد خواندنی است:
دست نشان در گفت وگو با خبرنگار ما درباره وضعیت بازیکنان سپیدرود رشت پس از برتری مقابل تراکتورسازی تبریز اظهار داشت: در حال حاضر برنامه ریزی کرده‌ایم تمرینات مناسبی را انجام بدهیم که بازی بسیار سخت و مهم مقابل پارس جنوبی را به انجام برسانیم. متاسفانه پارس جنوبی در بازی قبلی شکست خورده و طبیعتا همین مورد شرایط بازی را برای ما سخت‌تر می‌کند. با توجه به اینکه میزبان هستند و ارتفاع شهر جم از سطح دریا، سخت‌تر هم می‌شود. ما یک مقدار به دلیل تغییرات آب و هوایی مشکلاتی خواهیم داشت اما به هر حال تمام تلاشمان را می‌کنیم تا با یک برنامه ریزی خوب به این مسابقه برسیم.

او ادامه داد: من همه توانم را می‌گذارم تا در هفته‌های آتی موفق شویم. بازیکنان خوب و باانگیزه‌ای داریم که می‌توانند تاثیر گذار باشند. ۵ بازی مهم و به نوعی فینال پیش رو داریم که باید با تمرکز روی آنها به بهترین نتیجه ممکن برسیم و بازیکنان هم به این نکته توجه دارند که نباید به هیچ وجه مغرور شوند چون ما هنوز به وضعیت ایده آلی نرسیدیم.

دست نشان درباره اینکه شایعات تبانی در فضای مجازی منتشر شده است و گفته شده قرار است در بازی استقلال خوزستان و نفت مسجد سلیمان چنین اتفاقی رخ بدهد،‌ گفت: من نمی‌توانم نظری در این مورد داشته باشم، طبیعتا فکر نمی‌کنم که چنین اتفاقی بیفتد و مطمئنا همه تیم‌های به دنبال انجام یک فوتبال پاک هستند. به دور از هر گونه همشهری یا هم استانی بودن یا دوست بودن و نسبت‌های مختلف مهم این است که استقلال خوزستان برای شهر اهواز خیلی اهمیت دارد و بازیکنانش هم با یک فوتبال خوب ظاهر خواهد شد. سرمربی جوانی هم دارند و یقینا فوتبال پاکی را به اجرا خواهند گذاشت. به این مسائل اعتقادی ندارم که همشهری باشند و یا سقوط استقلال خوزستان شاید قطعی باشد همکاری کند و در حد توان خودش بازی خواهد کرد. به هر حال این تمهیداتی است که فدراسیون فوتبال و کمیته انضباطی باید روی آن نظارت داشته باشند.

دست نشان در این خصوص که گفته شد استانداری گیلان پاداشی به بازیکنان این تیم پس از شکست مقابل تراکتورسازی اهدا کرده است، گفت: ممنون هستیم از مسئولان استان حالا قرار است که این پاداش را به بازیکنان بدهند و از این بابت ممنونیم. سپیدرود از هر جهت نیاز به همراهی و همیاری مسئولان استان دارد و به هر حال سهمیه همین استان است. فعلا پاداش به دست بازیکنان نرسیده و ما آنطور که شنیده‌ایم قرار شده به زودی پرداخت شود.

سرمربی سپیدرود درباره سفر به شهر جم و وضعیت استقرار بازیکنان گفت: مشکلی نخواهیم داشت و سفر از طریق هوایی خواهد بود. اما متاسفانه مجبور هستیم ۷۰ کیلومتر دور از ورزشگاه شهر جم هتل بگیریم. واقعا با تمام احترامی که به مسئولان و باشگاه پارس جنوبی دارم ولی فکر می‌کنم با حدود دو فصل حضور این تیم در لیگ برتر در شان این مسابقات نیست که تیم‌های میهمان آنها بخواهند با چنین شرایطی اسکان پیدا کنند. ما سعی کردیم هتلی که نزدیک محل اقامت است را رزرو کنیم که به ما اعلام کردند جای خالی ندارند. حالا باید در جایی که آب و هوای دریایی دارد اقامت داشته باشیم و در محل مسابقه بدهیم که آب و هوای کوهستانی دارد. این کار را برای بچه‌های ما سخت می‌کند اما آنها آمادگی دارند تا نتایج مثبت را به دست بیاورند.

دست نشان در پایان در پاسخ به این سوال که با توجه به این شرایط تمرینات متفاوتی خواهند داشت یا خیر، گفت: ما از اول هم بدنسازی و دویدن صرف نداشتیم و حالا هم نداریم. بیشتر تمرکز ما از زمانی که تمرینات را در کنار هم آغاز کرده‌ایم تمرکز زیاد روی کار با توپ و پرس بیشتر روی دروازه حریف بوده؛ اینکه الان بازیکنان ما خیلی بهتر با هم پاسکاری می‌کنند یک به این دلیل است و دلیل دیگر اینکه آنها توانسته‌اند اعتماد به نفس بیشتری به دست بیاورند تا قابلیت‌هایشان را نشان بدهند.

وی گفت: من با کمک این مردم سپید رود را در لیگ برتر نگه می دارم هرچند واقعا کار تا روز آخر دشوار اتست و هیچ تضمینی وجود ندارد