سروری: نلی کیم دعوت می شود اما از ما یاد نمی کنند
سروری: نلی کیم دعوت می شود اما از ما یاد نمی کنند

من از مسئولین فدراسیون گلایه ای ندارم چون انتظاری از آنها نیست، تا کوچکترین گامی در مسیر همدلی جامعه ژیمناستیک بردارند. بلکه گله من از مسئولین بخش بانوان وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک است که از چند و چون تمام دوران 50 سال زندگی ورزشی و حضور من در ژیمناستیک اطلاع دارند اما به وظیفه خود عمل نمی کنند.

جمیله سروری تنها بانوی ژیمناستیک اعزامی به رقابت های المپیک ۱۹۶۴ توکیو طی گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری البرز ورزشی افزود: حرفی که می زنم به این خاطر نیست که قصد خود نمایی داشته یا دنبال مسئولیت باشم بلکه وظیفه دارم به عنوان پیشکسوت و فردی که پیش از ۵۰ سال درعرصه ژیمناستیک حضور داشته حفظ کرامت و حرمت پیشکسوتان را به مسئولین ورزش یادآوری کنم. نلی کیم چهره شاخص ژیمناستیک بانوان جهان در دوره های گذشته به ایران دعوت می شود اما یادی از تنها بانوی المپیکی کشور نمی کنند!
من نیازی به دعوت فدراسیون ندارم چون تا آنجایی که می دانم نام و شهرت من در آرشیو فدراسیون جهانی ژیمناستیک ثبت است اما از مسئولین بخش بانوان دستگاه ورزش تعجب می کنم چرا وقتی که مهمان شاخصی از فدراسیون جهانی ژیمناستیک که در عرصه جهانی ورزش بانوان نام و نشانی دارد، یادی از ما نمی کنند. بنده از جمله چند بنیانگزار ژیمناستیک کشور و طی ۵۰ سال گذشته همواره به عنوان مسئول در عرصه این ورزش فعالیت داشته ام.
نایب رئیس پیشین فدراسیون در پاسخ به این پرسش که چرا فدراسیون از نایب رئیس کنونی بانوان به عنوان سرمربی ادواری استفاده می کند، اظهار داشت: حکایت های این فدراسیون مثنوی هفتاد من کاغذ است. به همین دلیل انتظار زیادی از این مجموعه نمی رود اما همین اندازه باید بگویم سر مربیگری نیاز به تخصص و تجربه دارد. حداقل اینکه سرمربی باید در سطح ملی مربیگری کرده باشد، یا شاگردانی در تیم ملی داشته باشد. در هر حال مسئولین فدراسیون باید پاسخ دهند که چرا به یکباره سرمربی پیشین کنار گذاشته می شود و نایب رئیس سرمربی می شود؟
سروری در پایان اظهار امیدواری کرد: که مسئولین ورزش با توجه به شرایط و ویژگی های ورزش پایه ژیمناستیک نگاه خاصی نسبت به این رشته ورزشی داشته باشند.