شعبان پور: رمضانی نامزد شماره دو پاسوری تیم ملی است
شعبان پور: رمضانی نامزد شماره دو پاسوری تیم ملی است

تا دو سه هفته دیگر، بیست و چهارمین دوره لیگ برتر والیبال باشگاه های کشور آغاز می شود، لیگی که ستارگان زیادی را در کنار خود ندارد اما اگر به رسالت خود عمل کند، می تواند سکوی پرتاب پدیده های جدیدی باشد که در سراسر کشور به حد وفور دیده می شوند.

کم کم نسل جوان پاسوری از راه می رسند و برهوت بی پاسوری با شکوفه های جدید تزیین می یابد.

یکی از بازی سازان علی رمضانی است، بازیکنی از خطه گیلان که پدرش روزگاری کاپیتان تیم گیله مردان و یکی از بهترین قدرتی زنهای ایران بود.

علی رمضانی از نوجوانی تا جوانی زیر نظر بهروز عطایی کار کرده و اینک برای دومین سال بازیگردانی فیکس تیم آمل را بر عهده دارد.

محمد شعبان پور پاسور چیره دست دهه ۶۰ که به لحاظ استیل و سبک پاسوری بی مانند بود درباره رمضانی می گوید: علی رمضانی با پنجه منعطف و با ۲۰۳ سانتی متر قد یکی از بهترین مدافعان کناری والیبال ایران است و سرویس هایش هم مانند ندارد. من قول می دهم که در فصل جدید تمرینات تیم ملی شاهد رقابت سخت و جدی وی با جواد کریمی بر سر پاسور تیم ملی باشیم.

سرپرست تیم لبنیات هراز آمل درباره پاسور دوم تیمش نیز می گوید: افشین فتاح با تجربیات زیادی که در لیگ های یک و برتر کسب کرده است، ذخیره ای قابل اعتماد برای تیم آملی است.

شعبان پور با اشاره به حضور جوانان مستعد در این سوی مازندران گفت: یکی از جوانان خوش آتیه هراز علیرضا شعبان است، بازیکنی با ۱۹۰ سانتی متر قد، شجاع و نترس که سرویس زنی قهار است. وی اگر کمی قد بکشد، پشتوانه ای بسیار ارزشمند محسوب خواهد شد.

 

تندروان: رنجبر پتانسیل بالایی دارد

یکی دیگر از جوانان رو به رشد والیبال ایران سعید رنجبر است، جوانانی خوش پرش که محمدرضا تندروان سرمربی فولاد سیرجان ایرانیان از پتانسیل بالای وی و سرعت یادگیری اش به نیکی یاد می کند.

رنجبر پارسال از سوی ایگور کولاکوویچ به اردو دعوت شد، اما آسیب که دید کمی دور افتاد تا اینکه امسال در یک تیم سازماندهی شده رقابتی جدی و تماشایی با دیگر چپ دست قطر پاسور یعنی صابر کاظمی دارد. او بعد از محمد رضی و رسول شهسواری سومین سیرجانی است که حضور در اردوهای تیم ملی را تجربه می کند، اما این چپ دست بلندپرواز می تواند سوای گوش دادن به فرامین تکنیکی سرمربی تیم شیوه حملات پشت خط زن های چپ دست جهان را الگو قرار دهد. لیگ امسال می تواند شاهد شکوفایی واقعی جوانان خوش آتیه والیبال کشور از جمله رنجبر باشد.