تیم استقلال تهران طی هفته پیش ابتدا به پرسپولیس در دربی بزرگ پایتخت باخت و سپس به تساوی برابر سایپا تهران قناعت کرد. این تیم از مجموع شش امتیاز کامل دو بازی، فقط یک امتیاز دریافت کرد. در همین راستا مسئولان باشگاه استقلال خصوصا هواداران این تیم وینفرد شفر سرمربی تیم را مقصر اصلی ناکامی آبی پوشان پایتخت قلمداد کردند، اما وقتی استقلال موفق به شکست الهلال عربستان در قطر و سپاهان در اصفهان شد، سرمربی آبی پوشان بار دیگر در میان هواداران استقلال محبوبیت خود را بازیافت.

خبرگزاری البرز/ استقلال در برگزاری هر دو بازی مهم خارج از خانه برابر الهلال و سپاهان در واقع از غیر ممکن، ممکن ساخت و به وضعیت خود در جدول لیگ قهرمانان آسیا و لیگ ایران سر و سامان داد.
در حال حاضر علیرغم در پیش بودن پنج هفته تا پایان مسابقات لیگ برتر، فاصله امتیازات استقلال با تیم پرسپولیس (صدرنشین لیگ برتر) هفت امتیاز است. در واقع آبی پوشان هم مثل مدعیان لیگ برتر نظیر پرسپولیس، تراکتورسازی و سپاهان هنوز هم از شانس قهرمان در این دوره از رقابتها برخوردار است.
آیا “شفر” در آینده می تواند به انتظار چند ساله هواداران استقلال، مبنی بر تکرار قهرمانی استقلال در بالاترین سطح فوتبال ایران جامه عمل بپوشاند؟