شمارش معکوس برگزاری بازی ایران و عراق
شمارش معکوس برگزاری بازی ایران و عراق

روز پنجشنبه بیست و سوم آبان ماه دیدار دو تیم فوتبال ایران و عراق در چارچوب مسابقه های مقدماتی و انتخابی جام جهانی 2020 قطر در کشور اردن برگزار خواهد شد.

خبرگزاری البرز؛ این دیدار نه تنها برای ایران بلکه برای تیم ملی فوتبال عراق از اهمیت بالایی برخوردار است اگر تیم ایران موفق به شکست عراق شود از شانس بیشتری برای صعود از مرحله مقدماتی به دور بعدی این رقابتها برخوردار می شود، در صورتی که عراق بتواند از پس تیم ایران برآید، آنوقت احتمال راهیابی این رقیب دیرینه ایران به همراه یکی از دو تیم ایران و بحرین به مرحله بعدی مسابقه های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۰ نیز بسیار زیاد است.

تیم ایران با هنگ کنگ، کامبوج، بحرین و عراق همگروه است با این وجود دو تیم عراق و بحرین به عنوان مهمترین رقبای جدی تیم ملی فوتبال کشورمان برای راهیابی از این مرحله تا دور بعدی این رقابت محسوب می شود. متاسفانه باخت یک بر صفر غیر منتظره ایران در بحرین مقابل تیم ملی فوتبال این کشور کوچک عربی خیلی از هموطنانمان را نگران کرده است اما امیدواریم روز پنجشنبه این هفته ملی پوشان پر تلاش فوتبال کشورمان در مصاف خارج از خانه برابر عراق که قبلا یکبار موفق به کسب عنوان قهرمانی مسابقات جام ملت های آسیا شده است با تمرکز و دقت بیشتری همراه باشد. یاران ما باید از موقعیت های به دست آمده گلزنی خودشان به خوبی استفاده کنند تا آنگاه زمینه کسب یک پیروزی با ارزش ایران بر عراق که به عنوان یکی از تیم های سختکوشی از منطقه حوزه خلیج فارس محسوب می شود فراهم شود.

در حال حاضر تیم ایران در کنار دو تیم عراق و بحرین کماکان به عنوان یکی از مدعیان اصلی راهیابی از گروه مقدماتی به دور بعدی مسابقه های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۰ به حساب می آید. بیشتر ایرانی ها مصرانه خواستار حضور مستقیم تیم ایران در مرحله نهایی جام جهانی بعدی هستند به همین دلیل مسوولیت مارک ویلموتس سرمربی بلژیکی تیم ملی فوتبال کشورمان نیز برای کسب این افتخار بزرگ خیلی بیشتر شده است.

با این اوضاع روز پنجشنبه هفته جاری امیدواریم کشور اردن که به عنوان میزبان برگزاری این دیدار مهم و سرنوشت ساز دو تیم ملی فوتبال ایران و عراق انتخاب شده است برای تیم ملی فوتبال ما خوش یمن باشد. متاسفانه تیم ایران چند سالی است که موفق به شکست تیم ملی عراق نشده است. فوتبال کشورمان طی سال های پیش و همچنین در دو دوره قبلی برگزاری مسابقات جام ملت های آسیا که به ترتیب در استرالیا و امارات برگزار شده بود، یکبار به عراق باخته و مرتبه دوم نیز با این حریف دیرینه عراقی خود به تساوی رسیده است. لیکن این بار تیم ایران مصرانه در صدد شکست قاطعانه عراق برای تصاحب هر سه امتیازات کامل این بازی حساس خارج از خانه در کشور اردن است تا طلسم نبردن تیم ملی فوتبال ما از عراق به کلی شکسته شود.

  • نویسنده : حسن امامقلی