شمس: رای من به ایران است
شمس: رای من به ایران است

حسین شمس پیشکسوت، کارشناس و سرمربی نام آشنای فوتسال ایران که یکی از رای دهندگان سایت فوتسال پلنت جهت انتخاب برترین های فوتسال جهان است از نحوه رای گیری این سایت پرده برداری کرده که خواندن آن خالی از لطف نیست.

وی به خبرنگار خبرگزاری البرز گفت: رای دهندگان زیادی حضور دارند و این امر کار را برای نمایندگان ایرانی بسیار دشوار می کند. از کشورمان ۱۰ نفر حق رای دارند که بنده، آقایان صالح، سفال منش، ترابیان، ناظم الشریعه، سانعی، جاویدی و سرکار خانم مظفر در این جمع حضور داریم. نحوه امتیاز دهی به ترتیب از ۵ به یک است، رای دهندگان از کشورهایی چون اسپانیا و برزیل به مراتب بیشتر از ایرانی ها هستند اما بنا داریم متفق القول و با هماهنگی های لازم بیشترین امتیازات را سهم نمایندگان ایران کنیم تا در حق آنها اجحاف نشود.

شمس تصریح کرد: از میان نمایندگان کشورمان سپهر محمدی دروازه بان خوشنام که سابقه کسب مقام سومی مسابقات جام جهانی کلمبیا ۲۰۱۶ همراه با ملی پوشان را دارد از شانس بالایی برای قرار گرفتن در بین چهار نفر برتر برخوردار است. رای بنده در بخش تیمی نخست تیم ملی ایران و دومین نظر بنده روی جوانان زیر ۱۹ ساله های اسپانیا است که موفق شدند قهرمانی اروپا را هم به دست آورند، سومین انتخابم را نیز به تیم ملی برزیل اختصاص داده ام که رنک یک جهانی را در اختیار دارد.

پیشکسوت فوتسال اضافه کرد: در بخش انفرادی علی اصغر حسن زاده شش ماه فوق العاده را در چین پشت سر گذاشت و عنوان قهرمانی را هم به دست آورد پس از آن به گیتی پسند اصفهان آمد و اکنون در فینال لیگ کشورمان قرار دارد. در بخش بانوان اما سارا شیربیگی الحق و الانصاف شایستگی بهترین ها را دارد. او که قریب بر ۵۰ گل در لیگ به ثمر رسانده خانم گل فوتسال ایران بوده و از شانس بالایی برخوردار است.

شمس در پاسخ به خبرنگار ما مبنی بر اینکه در مواجهه با ویروس کرونا چه کار می کنید گفت: خانه نشین هستم و باید بگویم هیچ کجا امنیت خانه را ندارد. هر سه، چهار روز به خرید می روم و به خانه بر می گردم و اخبار را از طریق تلویزیون دنبال می کنم. بنده نیز همانند سایرین شنیده ام که این ویروس تا اردیبهشت ماه ادامه دار خواهد بود و امیدوارم هرچه زودتر ریشه کن شود.

او در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم وزارت ورزش توجه ویژه ای نسبت به فوتسال داشته باشد. فوتسالی ها این حق را دارند که پس از ۲۰ سال به طور مستقل حوزه خود را در دست بگیرند. طی سالیان اخیر شاهد اشتباهاتی در ابلاغ رای های کمیته انضباطی بودیم که این نشان از عدم شناخت آنها نسبت به فوتسال است. باید فوتسال را مستقل کرد تا ارکانش به دست خانواده فوتسال اداره شود. در بحث درآمد زایی و جذب حامی مالی هم اهالی این ورزش توانایی و قابلیت های لازم را دارند که بتوانند از پس خود برآیند.

گفت و گو از: مصطفی پاکیزه