صابری: والیبال بانوان مربی ثابت می خواهد
صابری: والیبال بانوان مربی ثابت می خواهد

در ووشو خواهران منصوریان در لیگ چین درخشیده اند، آنها مظهر تلاش و استمرارند.

در فوتسال بانوان یک دخترخانم اصفهانی به نام گلنوش خسروی در لیگ ترکیه بازی می کند، از بازی وی فراوان تعریف کرده اند اما در میان ورزش های توپی والیبال بیشترین لژیونر را دارد، مونا آشفته، مهسا کد خدا و مائده برهانی در لیگ ترکیه بازی می کنند. مهسا صابری یکی از لژیونرهای والیبال ایران به ترکیه بود که امسال ترجیح داد در ایران بماند، وی کاپیتانی تیم ملی را هم بر عهده داشت.

صابری که مهندسی شیمی خوانده است می گوید: مبلغی که سایپا به من پیشنهاد کرده بود با ترکیه تفاوتی نداشت لذا ترجیح داده ام در ایران بمانم و به کارهای شخصی ام بپردازم. متاسفانه تیمهای دوستانم که در ترکیه بازی می کنند به پلی آف صعود نکرده اند، لیگ یک ترکیه بسیار سطح بالا برگزار می شود و هر تیم دو بازیکن خارجی دارد، البته ترکیه هم مشکل اقتصادی دارد و تا آنجا که می دانم بچه های ما هنوز دستمزد خودشان را نگرفته اند، با اینهمه بازی در لیگ های خارجی را می پسندم چون به لحاظ تجربی هم ارزشمند است.

صابری درباره موجودیت والیبال بانوان در ایران می گوید: اول باید برنامه ریزی باشد تا طی پروسه ای چهار ساله از جایی شروع و به جایی ختم شود متاسفانه در والیبال ما سالی یک مربی عوض می شود و اینگونه هیچ هدفی ندارد. تیم ملی بانوان به یک مربی ثابت نیاز دارد، مربی که سابقه کار با بانوان را داشته باشد، آقایان ما اغلب پیشینه ای در این زمینه ندارند و در بخش بانوان هم مربیان ما مشخص اند و فکر نمی کنم با شرایط موجود بشود مربی خوب خارجی آورد اما چون دیدگان و سبک کار مربیان خارجی با مربیان داخلی متفاوت است اگر بتوانند یک مربی خوب از اروپا بیاورند بهتر خواهد شد و مساله بعدی تعداد تورنمنت هاست با یک تورنمنت نمی شود توقع پیشرفت و موفقیت داشت.

صابری درباره بهترین های والیبال ورزش ایران نیز می گوید: در بین بانوان مائده برهانی که در سامسونگ ترکیه بازی می کند بهترین است از جمع ورزشکاران زن خواهر منصوریان را بهترین می دانم چون مظهر تلاش، تعصب و خستگی ناپذیر هستند ضمن اینکه آقای سعید معروف را سرآمد همه والیبال بازان می دانم.

… و سرانجام آرزو می کنم شر کرونا از سر مردم ایران و جهان کوتاه شود تا مردم کل دنیا نفسی راحت بکشند.

گفت و گو از: پویا حمیدی