عبدا... ویسی در سالهای اخیر توانست خود را به عنوان یکی از مربیان موفق در فوتبال ایران مطرح کند، ویسی ابتدا مربیگری تیم صبا قم را در مسابقات لیگ برتر باشگاه های کشور بر عهده داشت و موفق شده بود یک سهمیه پلی آف آسیایی برای این نماینده استان قم کسب کند. وی سپس مسئولیت استقلال خوزستان را در لیگ برتر بر عهده گرفت و سر آخر هم موفق شد این تیم را قهرمان کند. متاسفانه حالا همین استقلال به دلیل کسب نتایج ضعیف از لیگ برتر به دسته یک سقوط کرده است تا آنهمه زحمات زیاد گذشته ویسی به راحتی از دست برود. ویسی فصل گذشته مربیگری شاهین شهرداری بوشهر در رقابت های دسته اول باشگاه های کشور را بر عهده داشت و موفق شد این تیم را بعد از گل گهر سیرجان به عنوان تیم دوم به لیگ برتر برساند تا بدین ترتیب کارنامه مربیگری وی پربارتر شود. به هر روی در پی بروز شایعه انصراف شاهین شهرداری بوشهر از حضور در مسابقات فصل جدید لیگ برتر گفت و گویی با ویسی انجام داده ایم که ماحصل آنرا می خوانید.

از اینکه تیمتان لیگ برتری شده، چه حسی دارید؟
سرانجام زحمات همه به بار نشست و تیم خیلی خوب و با انسجام شاهین شهرداری بوشهر لیگ برتری شد و از این بابت خیلی خوشحال هستم. این را با تاکید بگویم که تیم شاهین در رقابت های فصل بعدی لیگ برتر هم زنگ تفریح رقبا نخواهد بود. ما در لیگ یک رقابت آنچنانی با تیم گل گهر سیرجان نداشتیم و بیشتر فکرمان روی شکست تیم های گل ریحان البرز، آلومینیوم اراک و سرخپوشان پاکدشت بود که مبادا جایگاهمان به خطر بیفتد.
قصد تمدید قرارداد با باشگاه شهرداری بوشهر را دارید؟
بله همین طور است؛ ظرف روزهای آینده در مورد نحوه تمدید قراردادم با مسئولان باشگاه شهرداری صحبت خواهم کرد و برنامه های خود را ارائه می دهم و از الآن به فکر جذب دو مربی دیگر در کادرفنی تیم شاهین هستیم که یکی از آنها مربی بدنساز خواهد بود و همین طور باید چند بازیکن آماده و با انگیزه را هم جذب کنیم، ضمن اینکه ۳۱ خردادماه تمرینات شهرداری در بوشهر آغاز می شود.
آیا مذاکره شما با یکی از مسئولان تیم فوتبال امید کشورمان واقعیت دارد؟
قبلا با حبیب کاشانی در خصوص سرمربیگری این تیم مذاکراتی را انجام داده بودم ولی قسمت نشده بود که مربی تیم امید شوم.
علت سقوط استقلال خوزستان از لیگ برتر چیست؟
سوء مدیریت یکی از مهمترین عامل اصلی سقوط استقلال بوده تا زحمات گذشته من و اعضای این تیم که از قضا یکبار هم موفق به کسب عنوان قهرمانی در لیگ برتر رسیده است به راحتی و آب خوردن از بین برود. متاسفانه برخی از افراد خاص در جریان برگزاری لیگ دسته اول همواره در صدد ایجاد تشنج و برهم زدن جو ورزشگاه ها و تحت الشاع قراردادن داوران فوتبال کشورمان را داشتند تا از این طریق بتوانند به اهداف خودشان دست پیدا کنند به همین دلیل مسئولان کمیته انضباطی و کمیته اخلاق فدراسیون باید به این مسئله ورود پیدا کنند و جلوی کارهای غیر اخلاقی این افراد را بگیرند.

  • نویسنده : حسن امامقلی