عروجی: ساختار نوین بدون متخصصین امکانپذیر نمی شود
عروجی: ساختار نوین بدون متخصصین امکانپذیر نمی شود

علی پور عروجی مدیرفنی تیم های والیبال نوجوانان و جوانان بنگلادش نیز شد، وی که سرمربیگری تیم ملی بنگلادش را بر عهده دارد گفت: مسابقات کشورهای اسلامی که هر چهار سال یکبار برگزار می شود در آذرماه در کشور ترکیه شرکت خواهیم داشت و داکار شهریور میزبان پیکارهای آسیای مرکزی خواهد بود اما کرونا فعلا همه چیز را بهم زده است.

علی پور عروجی دکتری مدیریت تربیت بدنی که پیشینه مربیگری و سرپرستی تیم های مختلف ملی را دارد، ضمن تشریح شرایط والیبال در بنگلادش درباره ساختار نوین والیبال در کشور ما گفت: آقای داورزنی اشراف خوبی در والیبال دارد و چون نوید ساختار جدید را داده است، اعتقاد دارم اصولا ساختار هر فدراسیونی باید متاثر از چارت و ساختار فدراسیون جهانی باشد ولی فراموش نکنیم که ساختارها توسط افرادی شکل می گیرند که به لحاظ علمی و عملی دارای زیرمجموعه های قویی باشد به عبارت دیگر والیبال با والیبالی ها به قوت می رسد. افرادی که دارای تجارب، خلاقیت و نوآوری باشند.

عروجی که روز دوشنبه در کارگروه مربیان کمیته آموزش فدراسیون شرکت خواهد کرد، گفت: آقای سیدعباسی از ما دعوت کرد که نظراتمان را درباره مربیان ارایه دهیم از سوی دیگر کانونی هم در تهران تشکیل شده است که می تواند منشاء اثر باشد ولی این افراد از رئیس دپارتمان آموزش گرفته تا موسسین کانون مربیان باید برای مسوولینی که قبول کرده اند وقت بگذارند.

سرمربی ایرانی تیم ملی بنگلادش درباره مربیان واجد شرایط برای تیم ملی نیز گفت: همه دوستان از کلیات می گویند اینکه مربی باید تحصیلکرده و با شخصیت باشد، این ویژگی را همه دارند مهم رزومه و عملکرد مربیان طول سالهاست که باید معلوم شود که اعمال مربیان در کدامین کفه ترازو قرار می گیرد.

مربی سرشناس ایرانی در پایان با تاکید بر لزوم اصل تخصص گرایی در والیبال اضافه کرد: به اعتقاد من حتی افرادی که در روابط عمومی فدراسیون جای می گیرند نیز باید اهلیت و تخصص را داشته باشند، خیلی خوب نیست که ملی پوشان و آدمهای بزرگ والیبال ما به فدراسیون بروند اما آقایان آنها را نشناسند و بعد از خانواده بزرگ والیبال دم بزنند که معمولا در کشور ما بعد از مرگ خبرگان والیبال رخ می دهد.