برنامه عصر جدید بواقع یکی از موفق ترین برنامه هایی است که منجر به کشف و بروز استعدادهای ناب در رشته های مختلف ورزشی و هنری و نمایشی می شود.

شنبه شب گروهی متشکل از خردسالان و نوجوانان به سرپرستی یک ورزشکار و مربی جوان ژیمناست کار نمایشی ارائه دادند که مملو از زیبایی و خلاقیت و هیجان بود.

نظم و انضباط در این گروه ۳۰ نفری بخصوص خردسالان موج می زد و در کنار آن جوانی خلاق با طناب چنان شعبده بازی کرد که از حساسیت و زیبایی همه حاضرین و بینندگان تلویزیونی برای لحظاتی به اوج حساسیت رسیدند.تقریا در هر شبی که نمایش عصر جدید روی آنتن می رود یک نمایش ورزشی و هنری خلاقانه و در سطح عای از رشته های مختلف هم وجود دارد.

با خود فکر کردم کاش وزارت ورزش و جوانان و فدراسیونهای ورزشی این برنامه را با دقت نظر بیشتری دنبال کنند و برخی گروههای ورزشی و نفراتی که حرکات نمایشی انجام می دهند را زیر نظر بگیرند و در مسابقات و همایش ها و برای مراسم های افتتاحیه مسابقات مختلف از این گروهها استفاده کنند.

افتتاحیه های خشک و خالی بزرگترین رویدادهای ورزشی که ما در سطح آسیا و جهان میزبانی می کنیم چنان تکراری و خالی از تنوع هست که اغلب زمان افتتاحیه را سخنرانان با حرفهای بیهوده و تکراری پر می کنند تا جایی که حوصله همه سر می رود.

استفاده از گروههایی که در عصر جدید با ارائه زیبا ترین و مهیج ترین حرکات آدرنالین بدن بیننده ها را به بالاترین حد ممکن می رسانند می تواند تحولی بزرگ و مثبت در افتتاحیه ها ایجاد کند و هنر ورزشکار و جوان ایرانی را به دنیا نشان بدهد.

نهایت هنری که در افتتاحیه ها بخرج می دهیم ورزش باستانی است که این خودش خیلی خوب است اما تکراری شده و باید تنوعی در آن ایجاد شود.

لپ کلام اینکه سنگ مفت و گنجشک هم مفت ! حالا که عصر جدید با زیبای هر چه تمامتر آمده و گروههای به این خوبی را معرفی می کند بد نیست وزارت ورزش از این فضای مهیا و‌اماده بهترین بهره را در جهت کیفیت مراسم افتتاحیه مسابقات و تورنمنت های مختلف ببرد.

قسمت پیوست‌ها

  • نویسنده : سیدرضا فیض آبادی