عضو تیم ملی هندبال: هزینه مربی خارجی صرف اردوهای تیم ملی شود
عضو تیم ملی هندبال: هزینه مربی خارجی صرف اردوهای تیم ملی شود

جوانگرایی خوب است اما اینکه با تجربه ها را از تیم کنار بگذاریم، اصلا منطقی نیست.

به گزارش خبرگزاری البرز ورزشی، مژگان قهرمانی بازیکن ملی پوش هندبال ایران در گفت وگو با خبرنگار آی دبلیو اسپرت با بیان این مطلب اظهار داشت؛ شنیده شده مسئولان فدراسیون به دنبال جوانگرایی در تیم ملی هندبال بزرگسالان هستند و قرار است بازیکنان امید جایگزین ترکیب اصلی تیم ملی بزرگسالان شوند. در اینکه جوانان آینده هندبال هستند شکی نیست. اما نظر شخصی من اینه که بودن چند بازیکن با تجربه در کنار جوانان بسیار تصمیم عادلانه تری است و به هندبال نیز کمک خواهد کرد

وی افزود: به هرحال هرکدام از بازیکنان فعلی تیم‌ ملی چند سالی است که در کنار هم بازی می کنند و از تجربیات خوبی بهره مند هستند و فدراسیون باید تلاش کند که آنها را در تیم ملی حفط کند بالاخره اگر قرار باشد تمام ترکیب تیم بازیکنان امید و جوان باشد آنها هم یک روزی باتجربه خواهند شد ومسئولان دوباره کنار خواهند گذاشت بازیکنان را ، بنظرمن اگر با ترکیبی از بازیکنان باتجربه و جوان تیم ملی تشکیل شود بازدهی بهتری خواهد داشت چرا که بازیکنان جوان میتوانند از تجربه دیگر ملی پوشان با سابقه بهره ببرند

عضو باشگاه اشتادسازه مشهد در رابطه با انتخاب سرمربی تیم ملی بزرگسالان و استفاده از گزینه خارجی عنوان کرد؛ در  حال حاضر مربیان داخلی از تجربه و دانش بالای برخوردار هستند و اگر قراره هزینه بالای برای جذب مربی خارجی انجام شود بهتر است با مربیان داخلی ادامه همکاری دهند. هزینه های که قرار است صرف مربی خارجی شود برای اردوها آماده سازی مدام بازیکنان در نظر گرفته شود و اینکه تیم ملی با برنامه باشد قطعا نتایج خوبی را در پی خواهد داشت.

ملی پوش هندبال ایران در رابطه با فصل جدید لیگ برتر هندبال و حضورش در تیم  باشگاهی تصریح کرد؛ در حال حاضر با مسئولان باشگاه اشتادسازه صحبت های اولیه را انجام دادم که انشالله اگر دو طرف به توافق برسند امسال را هم در این تیم بازی خواهم کرد.

قهرمانی در پایان گفت و گو در رابطه با شرایط آمادگی جسمانی خود و نحوه برپایی تمریناتش در ایام کرونا گفت؛ در زمان قرنطینه تمرینات را در منزل انجام می دادم و بعد که اوضاع به مرور بهتر شد به کوهنوردی و تمرینات هوازی ادامه دادم و حالا با توجه به وضعیت قرمز شهر تبریز و باز نشدن سالن های ورزشی کماکان با برنامه ریزی در حال پیگیری تمریناتم به صورت انفرادی هستم‌. امیدوارم این بیماری خیلی زود تمام شود و هموطنان عزیزم در صحت ک سلامت کامل باشند .انشالله هرچه سریع تر شر این ویروس از سر مردم دنیا کم شود و همه چیز به روال سابق برگردد.

گفت و گو از: صمد خزایی