وزارت ورزش باید هرچه سریعتر تکلیف انتخابات را مشخص کند.

کاندیدای ریاست فدراسیون کشتی در پاسخ به پرسش خبرنگار خبرگزاری البرز مبنی بر اینکه هنوز اسامی نفرات تایید صلاحیت شده اعلام نشده اما انتخابات در روز بیست و ششم تیر برگزار می شود گفت: وزارت ورزش باید هرچه سریعتر تکلیف انتخابات را مشخص کند که کدام نامزدها می توانند در انتخابات شرکت کنند و چه افرادی رد صلاحیت شدند. حق طبیعی هر کاندیدایی است که وقت داشته باشد برای خودشان تبلیغات کند و رقیبان خود را بشناسند. از نظر من تاخیر در انتخابات ضعف بزرگ وزارت ورزش است، آنها باید اسامی را در جراید اعلام کنند. هرچقدر که بخواهند در بسته عمل کنند به ضرر کشتی خواهد بود.
علی جیره سرایی در رابطه با شرایطی که پیش روی ریاست آینده فدراسیون خواهد بود، اظهار داشت: اوضاع اصلا خوب نیست چون زمانی که رئیس جدید فدراسیون بر مسند کار قرار بگیرد، قطع به یقین به چالش کشیده می شود. به این علت که در طول مدت یکی – دو ماهه نمی تواند تصمیمات لازمه را بگیرد و مجبور خواهد بود از نفرات گذشته استفاده کند و اگر هم نتیجه نگیرد می گوید که من در ماه های آخر منتهی به مسابقات آمدم و با توجه به زمانی که داشتم کاری از دستم ساخته نبود و از این قبیل صحبت ها که فقط سنگینی بار را بر دوش وزارت ورزش می اندازد. مسئولین باید هرچه زودتر تکلیف را مشخص و رئیس فدراسیون را انتخاب می کردند تا ریاست جدید وظایف کشتی گیران، مربیان و مدیر تیم ها را در چارچوب کاری خود تعیین می کردند و کشتی از این بلاتکلیفی موجود خارج می شد. با شرایط کنونی ناهماهنگی بین اعضای ورزش اول کشور موج می زند و هنوز نمی دانیم که رئیس جدید فدراسیون می خواهد با اعضای کنونی کار کند یا خیر؟
جیره سرایی در مورد تعویق به وجود آمده در انتخابات کشتی عنوان کرد: متاسفانه مسئولین چند ماهی است که انتخابات را عقب می اندازند، نمی دانم آیا دنبال گمشده ای می گردند یا می خواهند سکان ریاست را به فردی که مورد تایید خودشان است، واگذار کنند. به نظر من حتی با اینکه اعلام کردند بیست و ششم انتخابات برگزار می شود اما این امکان وجود دارد که بازهم به تعویق بیفتد. وقتی افراد تایید صلاحیت شده را اعلام نمی کنند چطور می خواهند انتخابات را برگزار کنند؟ در نهایت امیدوارم هرچه زودتر تمهیدی بیندیشند تا کشتی را از این اوضاع نابسامان نجات دهند و پس از مدت ها به آرامش برسانند.