مسابقات قهرمانی در قزاقستان برگزار شد. قزاقهایی که خود در کشتی فرنگی آسیا صاحب سبک هستند و همواره حرف های زیادی برای گفتن دارند، یکی از حریفان اصلی ما در این تورنمنت بودند.

فرشاد علی زاده ضمن بیان مطلب فوق به خبرنگار خبرگزاری البرز گفت: قزاقستان، ازبکستان، قرقیزستان و مخصوصا هند بسیار پرقدرت ظاهر شدند و فشار زیادی بر کشتی گیرانمان وارد کردند. در روز پایانی شرایط سختی را سپری کردیم چرا که نا داوری لطمه ی زیادی بر پیکره تیم ما وارد کرد و به طور مداوم در تمرکز کشتی گیرانمان تزلزل ایجاد می کرد اما در نهایت با تمام مشکلات، توانستیم عنوان قهرمانی را از آن خود کرده و مزد تلاش های خودمان را بگیریم.
قهرمان اسبق آسیا در ادامه اظهار داشت: طبق پیش بینی ها رقابت دشوار و پایاپایی با قزاقستان داشتیم به طوری که حتی کار قهرمانی به روز پایانی کشیده شد. در فینال وزن ۶۵ کیلوگرم حجت رضایی رقابت حساسی با نماینده میزبان داشت که موفق شد این کشتی گیر قدرتمند را شکست دهد و همین برد سبب شد تا قهرمانی نوجوانان کشورمان در این تورنمنت مسجل شود.
سرمربی تیم نوجوانان ایران در خصوص بلاتکلیفی کشتی و عدم انتخاب رئیس جدید فدراسیون گفت: به تعویق افتادن انتخاب رئیس جدید فدراسیون لطمه ی بزرگی بر پیکره کشتی می زند و دود آن بر چشم خانواده کشتی می رود. باید هرچه سریعتر دست به کار شوند و همه را از این بلاتکلیفی موجود خلاص کنند. طبق گفته ها بیست و ششم تیر ماه انتخابات کشتی انجام می گیرد و امیدوارم این امر هر چه زودتر محقق شود.
دارنده مدال برنز مسابقات جهانی (۲۰۰۹) هنرینگ دانمارک در پایان تصریح کرد: حدود ۲۵ روز دیگر تورنمنت جهانی صوفیه بلغارستان را در پیش داریم که با توجه به قهرمانی دوره قبل کشورمان در مسابقات جهانی کار دشواری خواهیم داشت، اما با این وجود برای دفاع از عنوان گذشته خود تلاش می کنیم. در بزرگسالان نیز حدود دو ماه دیگر تورنمنت جهانی و بعد از آن مسابقات کسب سهمیه المپیک را پیش رو داریم که بسیار حائز اهمیت است و بعد از آن نیز رقابت های به مراتب مهم تری را خواهیم داشت. با وضعیت کنونی فدراسیون کار بسیار سخت خواهد شد، امیدوارم هرچه زودتر رئیس فدراسیون را مشخص کنند تا کادر فنی و کشتی گیران رده های سنی مختلف بتوانند با خیال آسوده به کار خود ادامه دهند.

  • نویسنده : احمد دباغ