فرکی: به دنبال فوتبال پاک هستیم و با نا پاکی کاری نداریم
فرکی: به دنبال فوتبال پاک هستیم و با نا پاکی کاری نداریم

حسین فرکی از مربیانی بی سرو صدا و بدون حاشیه است که هرجا مربیگری کرده موفق بوده است. شاید عامل موفقیت حسین آقا در نوع انتخابش باشد. او دوست ندارد به هر قیمتی مربیگری کند و دیدیم که بعد از قهرمانی سپاهان مدت دوسال از فوتبال کنار بود ولی در اوایل فصل به پیکان آمد.

خبرگزاری البرز/ روز اولی که مربیگری پیکان را پذیرفت نه قول قهرمانی داد و نه کسب سهمیه بلکه وعده سپری کردن خوب این فصل را داد ولی ادعا کرد اگر کارش با پیکان ادامه یابد در فصل بعد به فکر قهرمانی است.
اکنون پیکان در منطقه امن قرارگرفته و می رود فصل را به خوبی تمام کند و از هم اکنون در تلاش برای بستن تیمی خوب برای فصل آتی و قهرمانی در لیگ برتر است. کاری که اگر درست ادامه یابد می توان به وعده حسین آقا امید بست.
هر چند بحث حضور فرکی در تیم امید هم مطرح است اما بعید می دانیم در شرایط فعلی وی این پیشنهاد را بپذیرد.
سرمربی تیم فوتبال پیکان تهران امروز در نشست خبری پیش از دیدار فردا با نفت مسجد سلیمان گفت: چه برای صعود و چه قهرمانی و وضعیت جدول را درک می‌کنم و به دنبال یک بازی قدرتمند و جوانمردانه هستیم.
فرکی گفت: بازی از نگاه من یکی از بازی های مهم است. اولویت تیم ما که دوست داریم که بهترین بازی و کیفیت را ارائه کنیم.
او ادامه داد: دیداری که سرنوشت بقای سپیدرود و نفت مسجد سلیمان است. نگاه مان به عملکرد خودمان است و قطعا برای پیروزی بازی می‌کنیم تا جایگاه خوبی در جدول کسب کنیم. از این نوع بازی تجربه زیادی دارم. چه برای صعود و چه قهرمانی و وضعیت جدول را درک می‌کنم و به دنبال یک بازی قدرتمند و جوانمردانه هستیم.
فرکی در پاسخ به اینکه برابر نفت به بازیکنان جوانش بازی می دهد می گیرد گفت: این را در بازی فردا خواهید دید. اینکه ارنج چیست. ما به دنبال رتبه تک رقمی در جدول خواهیم بود و به کار خودمان فکر می کنیم و به دنبال سه امتیاز بازی هستیم.
وی درباره برنامه اش برای فصل آینده گفت: ما هم مثل باقی تیم‌ها در پایان فصل به دنبال اهداف خواهیم بود. بخشی از آن به ما مربوط است که دنبال می‌کنیم. بخشی دیگر به تیم و بازیکنان مربوط است که چه تصمیمی خواهند گرفت. باید تا سوت پایان فصل بمانیم و بعد از آن مجموعه پیکان، کادرفنی و بازیکنان به دنبال شرایط خوبی خواهند بود. ما به دنبال این خواهیم بود تا با سیاست گذاری باشگاه در بودجه و اهداف فصل کار را دنبال کنیم.
فرکی درباره بحث شرط بندی در فوتبال گفت: من خودم آدم مثبتی هستم و نگاهم به اتفاقات مثبت است و جنبه منفی کار را در نظر ندارم. مجموعه ما سالم و خوشنامی در فوتبال است. بازیکنان و مجموعه طی این سال ها هیچ حواشی نداشت و دوست داریم برنده باشیم و نگاه‌ها را به سمت خودمان بکشانیم. ما سالم کار می کنیم و ابتدای هفته هم پیش از این بازی من تذکرات لازم را به بازیکنان دادم و حتی آنها را از مصاحبه منع کردم . بازیکنان من سالم هستند و برای پیروزی می‌جنگند.
فرکی درباره شرایط تیم امید گفت: در هر حال حاضر من با مربی ایرانی موافق هستم. زمان کمی وجود دارد و مربی خارجی زمان بر است و حضور یک مربی داخلی می‌تواند تاثیر بیشتری داشته باشد.
یقینا هر اتفاقی در بازی فردای پیکان و نفت مسجد سلیمان بیفتد به سلامت فرکی و تیمش می توان اعتماد کرد. همانگونه که فرکی گفته پیکان فردا برای پیروزی به میدان می آید یقینا همین هدف در سیمای پیکان وجود دارد، حال اگر اتفاق دیگری افتاد که باعث بقای نفت و افتادن سپیدرود شد نباید هیچ شک و شبهه ای به دل راه داد چه اینکه فوتبال است و هزار اتفاق.
امیدواریم تیم هایی که نتیجه بازی فردا برایشان تفاوت آنچنانی ندارد اما نتایج آنها برای تیم های بالا و پایین جدول تاثیر گذار است به شرافت و پاکی فوتبال فکر کنند و اتفاقات فوتبالی را افکار عمومی به خوبی تجزیه و تحلیل می کند.
یقینا دست های ناپاک مثل همیشه در تلاش برای برهم زدن معادلات طبیعی فوتبال است تا یکی به ناحق بماند و یکی به ناحق بیفتد. یکی از قهرمانی دور شود و دیگری به قهرمانی نزدیک. این دستهای ناپاک را خیلی راحت گذر زمان رو می کند و فدراسیون فوتبال البته وظیفه دارد که اگر جایی شک کرد و گزارشی محرمانه آمد بلافاصله ورود کند.
اما به بازیکنانی می رسیم که ممکن است اسیر وسوسه های دست های آلوده شوند. این بازیکنان اگر برگردند و به گذشته نگاه کنند و ببینند که آنهاکه خواستند با کم کاری مقابل یک تیم عامل برنده شدن تیم مقابل شوند چه سرنوشت بدی پیدا کردند و خیلی زود محو شدند و یک بدنامی ابدی روی پیشانی آنها نقش بست.
گفتیم که بین اتفاقات فوتبال با اتفاقات تعمدی خیلی تفاوت هست. این را از نوع حرکت بازیکنان در زمین می توان دید ضمن اینکه همانها که با وسوسه چند صد میلیونی به سراغ برخی بازیکنان ضعیف النفس می روند خودشان اولین کسانی هستند که بعد از تمام شدن بازیها سعی در تخریب همان بازیکنان دارند پس هوش و حواستان جمع باشد و از همه مهمتر وجدان خود را یک لحظه اگر به میان بیاورید خیلی مسایل را برایتان راحت خواهد کرد.