فغانی در لیگ سوئد!
فغانی در لیگ سوئد!

پدر فغانی در گفت و گو با البرز ورزشی نکات و موارد تازه ای را بیان کرده است. اینکه تقریبا تمامی اعضای خانواده اش داور فوتبال هستند و این حرفه به صورت خانوادگی ادامه دارد.

محمد فغانی پیشکسوت سرشناس داوری فوتبال کشورمان و پدر علیرضا فغانی داور بین المللی کشورمان در گفت و گویی با البرز ورزشی اظهار داشت: از سال ۶۲ قضاوت مسابقات مختلف فوتبال ایران را بر عهده داشتم اما بعدا به عنوان ناظر فدراسیون فوتبال در رقابتهای کشوری انجام وظیفه کرده ام که این شرایط هنوز هم ادامه دارد. حدود هشت نفر از اعضای خانواده من از جمله دو دخترم در داوری فوتبال ایران فعال هستند.

وی افزود: محمدرضا پسر من مدت نزدیک به دو سالی است که به اتفاق همسر و دو پسر هشت ساله بنام (پرهان) و دختر شش ساله (رها) به منظور ادامه تحصیلات عالیه (دکتری زبان انگلیسی) به کشور سوئد رفته است و محمدرضا به عنوان داور ایرانی در لیگ برتر سوئد نیز قبول شده است و مسابقات مختلف باشگاه های این کشور را قضاوت می کنند.

فغانی همچنین خاطرنشان کرد: علیرضا یکی دیگر از فرزندان من نیز به اتفاق همسر و همچنین دو فرزند پسر ۱۷ سال (سپهر) و دختر شش ساله (ساغر) قصد ترک ایران به مقصد استرالیا را دارد تا ضمن ادامه تحصیلات در رشته مدیریت زبان انگلیسی به فکر زندگی آینده خود و اعضای خانواده اش باشد. علیرضا هم در مدتی پیش پایان نامه خود را در رشته دکترای زبان انگلیسی اخذ کرده است.

پدر علیرضا فغانی در پایان صحبتهایش گفت: در حال حاضر من از بابت اقامت پسرانم در خارج از کشور اصلا ناراحت نیستم. بالاخره هر پدری در وهله اول باید به فکر آینده فرزندانش باشد. بدون تردید فرزندانم هرجای ایران که باشند، آب و خاک خود را فراموش نمی کنند.

  • نویسنده : حسن امامقلی