قهرمانی: پنالتی پرسپولیس به درستی اعلام شد
قهرمانی: پنالتی پرسپولیس به درستی اعلام شد

محسن قهرمانی کارشناس و پیشکسوت داوری اعتقاد دارد که خطای مرتکب شده به روی علی علیپور به درستی اعلام شده است.

داور اسبق لیگ برتر ایران در گفت و گو با البرز ورزشی در خصوص تصمیم رضا کرمانشاهی مبنی بر اعلام پنالتی به سود تیم پرسپولیس، اظهار داشت: پنالتی به روی علی علیپور واضح بود، بی احتیاطی مدافع ماشین سازی و اشتباه بچگانه او سبب شد تا با شارژ مهاجم پرسپولیس حریف را صاحب موقعیت پنالتی کند. هر عقل سلیمی می فهمد زمانی که توپ در تملک مهاجم بوده و از شانس مسلم گلزنی برخوردار است، هیچگاه اقدام به تمارض نمی کند بنابراین مدافع ماشین سازی در انجام محاسبات خود مرتکب اشتباه شد.

وی درمورد صحنه مشکوک خطا به روی بازیکن ماشین سازی در محوطه جریمه سرخپوشان اعلام کرد: داور به صحنه خطا نزدیک بود و اشراف کامل داشت. خطایی صورت نگرفت و ادامه بازی تصمیم صحیحی بود.

قهرمانی درباره دریافت کارت زرد دوم شاهین ثاقبی هافبک ماشین سازی نیز گفت: قانونگذار اخطار را از اختیارات داور می داند بنابراین داور برای مدیریت بازی در صورت لزوم می تواند از کارت استفاده کند. در این صحنه بازیکن ماشین سازی هدفش این بود که به هر نحوی پای بازیکن پرسپولیس را بزند و برای بازپسگیری توپ تلاشی نکرد از اینرو آقای قهرمانی به درستی کارت زرد دوم را به او نشان داد تا زمین بازی را ترک کند. متاسفانه در سال های اخیر به کرات شاهد بودیم که بسیاری از بازیکنان بدلیل پرخاش و عدم کنترل بر اعصاب خود مستلزم دریافت کارت از سوی داور می شوند. برخی بازیکنان از خود بی خود می شوند که می توان مسائل روحی و روانی را عامل اصلی چنین اتفاقی دانست، شاید هم شرایطی که کرونا به وجود آورده باعث از هم پاشیدگی تمرکز بازیکنان می شود. امیدوارم فوتبالیست های ما از این اتفاقات درس بگیرند و روی واکنش ها و رفتار خود تسلط داشته باشند.

گفت و گو از: مصطفی پاکیزه