مالکی: کی روش فوتبال ایران را ۵۰ سال عقب انداخت
مالکی: کی روش فوتبال ایران را ۵۰ سال عقب انداخت

اکبر مالکی دروازه بان اسبق تیم ملی و عقاب تهران و ... کار مجری گری برنامه یاد شده را به عهده خواهد داشت. درباره مالکی که صحبت می کنیم می بینیم چندین سال است که فوتبال ایران بر خلاف سالیان پیش فاقد حتی یک سنگربان خیلی خوب مطمئن و ششدانگ است.

البرز ورزشی گفت و گویی با مالکی انجام داده تا از نکته نظرات این پیشکسوت سرشناس فوتبال کشورمان درباره وضعیت حال حاضر رشته دروازه بانی فوتبال ما با خبر شویم که می خوانید.

*درباره وضعیت حال حاضر دروازه بان فوتبال ایران چه نظر خاصی دارید؟

متاسفانه فوتبال ایران از نظر پایه خیلی خراب است. در این فوتبال حتی یک دروازه بان
واقعا ششدانگ نداریم و البته دلیلش کاملا روشن است زیرا هر وقت که بازیکنانی
به تیم ملی راه پیدا می کنند متاسفنه در حال عملکرد اکثر – داخلی در منطقه شش قدم و یا هجده قدم درون دروازه می ایستند در هنگام جاگیری و یا خروج از دروازه تیم های خود ضعیف عمل می کنند و به همین جهت گل های بدی را هم دریافت می کنند البته هیچ ورزشکاری کامل و یا بدون عیب نیست ولی بیشتر گلرهای داخلی در منطقه هیجدهم دروازه های خودی خوب عمل نمی کنند.
و اکثر توپ های ارسالی از جناحین دروازه رقبای تیم خود را به خوبی کنترل یا دفع نمی کنند.
البته منکر شایستگی بعضی از دروازبانان تیم ملی نیستم. اما معتقد هستم که هر دروازه بان خوبی در وحله ی اول باید از یک سری فاکتورهای لازم برای حراست از دروازه تیم ملی در مسابقات بین المللی و آسیایی برخوردار باشد تا به عنوان یک دروازه بان مطمئن و واقعا ششدانگ بشمار آید.

*انگار قصد گفتن یک موضوع مهم دیگری را هم درباره فوتبال دارید؟

بله و همین طور است متاسفانه، کارلوس کی روش سرمربی پرتقالی تیم ملی فوتبال کشورمان خودش را همه کاره فوتبال ما می داند و تا جایی که به بعضی از هموطنان ما توهین و بی احترامی هم می کند به نظر من کی روش فوتبال ایران را هم پنجاه سال عقب انداخت باور کنید به جزء ایران هیچ تیم خارجی دیگری او را نمی خواهد . متاسفانه بعضی از رسانه های ملی نیز از این مربی پرتقالی کماکان حمایت می کنند تا وی در سمت مربیگری تیم ملی فوتبال کشورمان در مسابقات جام ملت های آسیا (امارات) باقی بماند.

  • نویسنده : حسن امامقلی