محرابی: لیگ امسال نفسگیر خواهد شد
محرابی: لیگ امسال نفسگیر خواهد شد

در صورتی که شرایط برای برگزاری مسابقات لیگ کشتی فراهم شود مسابقات حساس و نفسگیری خواهیم داشت.

سخنگو و سرپرست تیم های کشتی آزاد و فرنگی بازار بزرگ تهران در همین رابطه به خبرگزاری البرز گفت: با توجه به شرایط حساس کرونایی برنامه قرعه کشی مسابقات لیگ چند روز عقب افتاد و ما منتظریم و امیدوار که قرعه کشی در زمان اعلام شده انجام گیرد و با مساعدت ستاد ملی مبارزه با کرونا وارد مسابقات لیگ شویم.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا به اعتقاد شما امکان برگزاری مسابقات با شرایط حساس کنونی وجود خواهد داشت خاطرنشان کرد: نظر نهایی را در این رابطه ستاد مبارزه با کرونا و مسئولین امر خواهند داد اما همینقدر می توانم اشاره کنم که جامعه کشتی منتظر است فعالیت های این رشته ورزشی آغاز شود و فضای سکون و سکوت کنونی به شور و هیجان گذشته تبدیل شود. اگر واقعا این امکان فراهم نشود کشتی ضرر می کند. مدت هاست نه مسابقه ای برگزار شده و نه اعزامی داشتیم برگزاری لیگ می تواند تا حدودی این کاستی را برطرف کند ضمن اینکه بهره اقتصادی لازم را برای کشتی گیران و مربیان فراهم می کند تا اندکی دلگرم شوند.
مهرابی در رابطه با میزان آمادگی و شرایط جسمانی کشتی گیران تیم های بازار لزرگ خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه استقبال خوبی از لیگ شده و تیم ها و اسپانسرهای خوبی پا پیش گذاشته اند می توان پیش بینی کرد رقابت ها حساس و نفسگیر باشد. امسال برخلاف سال قبل هر تیم می توانند از سه ملی پوش داخلی استفاده کنند در حالی که سال قبل امکان جذب چهار ملی پوش وجود داشت وکه باید از سه نفر آنها استفاده می شد همین امر باعث شده تا نفرات شاخص بین تیم ها تقسیم شوند در نتیجه به اعتقاد من رسیدن به قهرمانی آسان نخواهد بود ضمن اینکه چون کشتی گیران به صورت انفرادی تمرین می کنند در نتیجه هیچ کدام از آمادگی مطلوب برخوردار نیستند این نکته هم پیش بینی نتایج را دشوار می کند.
سخنگوی تیم های کشتی ایران مال در رابطه با عملکرد سازمان لیگ تاکید کرد: آنها تلاش خود را انجام داده اند و تا کنون هم تیم های خوبی برای حضور در میدان اعلام آمادگی کرده اند با تمام این اوصاف اولا باید ببینیم در نهایت چند تیم قرص و محکم در میدان حضور پیدا می کنند و ثانیا همه چیز در زمان اجرا و برگزاری مسابقات مشخص خواهد شد. در واقع نمره نهایی در پایان لیگ داده خواهد شد.
سرپرست اسبق تیم ملی نوجوانان در پایان گفت: تیم های کشتی آزاد و فرنگی ایران مال در مقام مدافع عنوان قهرمانی سال گذشته لیگ و باشگاههای جهان امسال هم برای تجدید قهرمانی به میدان خواهند آمد و ما در این رابطه تمهیدات لازم را به کار گرفته ایم با این وجود همانطور که ذکر شد مسابقات امسال در صورت برگزاری حساسیت های خاص خود را به همراه خواهد داشت. امیدوارم پیشرفت کرونا کاهش پیدا کند و امکان برگزاری مسابقات کشتی و رشته های دیگر فراهم شود. مدت هاست ورزش خوابیده و این موضوع در بعد قهرمانی و عمومی جامعه را تحت تاثیر قرار می دهد.