مردانی: تعویق المپیک به نفع من شد
مردانی: تعویق المپیک به نفع من شد

به همراه رامین طاهری و تنی چند از دوستانم تمرین می کنم تا خودم را آماده نگه دارم.

مهرداد مردانی قهرمان وزن ۶۰ کیلوگرم تیم ملی کشتی فرنگی که دارنده مدال برنز بازی های آسیایی جاکارتا است در رابطه با تمرینات دوران کرونایی به خبرنگار البرز ورزشی گفت: من هم مثل تمام ورزشکاران در شهر خودم ایذه (خوزستان) تمرینات هوازی و قدرتی داشتم و چند روزی هم می شود که با توجه به بازگشایی باشگاه های ورزشی به همراه رامین طاهری و تنی چند از دوستانم تمرین می کنم تا خودم را آماده نگه دارم. در حال حاضر هیچ برنامه ای از طرف کادر فنی و فدراسیون اعلام نشده و آنها منتظر جواب اتحادیه جهانی هستند هرچند این شرایط در کل دنیا یکسان است و کاری هم نمی شود کرد. خدا را شکر وضعیت کرونا در شهرستان ایذه به نسبت بهتر از مناطق اطراف است، شما اگر به وضعیت اهواز و آبادان نگاه کنید به اوضاع خطرناک خطه خوزستان پی می برید. با توجه به اینکه ورزش ما با سایر رشته ها متفاوت است حتی با اینکه در برخی شهرها وضعیت سفید اعلام شده اما می بینیم کشتی همچنان تعطیل است. علی ایحال مجبورم تمرینات خودم را با دوومیدانی، طناب کشی و سرشاخ شدن با دوستانم پیگیری کنم تا با بازگشایی کشتی برای انتخابی تیم ملی و راهیابی به المپیک از آمادگی مطلوب برخوردار باشم.

مردانی افزود: سال گذشته برایم خوش یمن نبود چرا که پیش از مسابقات ۲۰۱۹ قزاقستان تورنمنتی در گرجستان برگزار شد که با صلاحدید محمد بنا و با توجه به مصدومیتی که از ناحیه کتف داشتم نتوانستم حضور پیدا کنم. بنا به من گفت سلامتی تو برای ما مهم تر است و اینطور شد که جهانی سال گذشته را از دست دادم. اکنون اما در شرایط خوبی به سر می برم و مشکل اضافه وزن ندارم. در انتخابی کشوری هم در وزن ۶۰ کیلو کشتی خواهم گرفت.

وی تصریح کرد: تعویق المپیک در مجموع به نفع من بود چرا که از نظر روحی اوضاع مناسبی نداشتم و در چند سال اخیر نتوانسته بودم مدال جهانی بگیرم، سال ۲۰۱۹ را هم که به خاطر ضرب خوردگی از دست دادم تا اینکه بحث چرخه انتخابی پیش آمد و توانستم با ریکاوری خودم را در شرایط آرمانی قرار دهم. از بابت قانونمند شدن چرخه انتخابی خیلی خوشحال شدم چون با این طرح همه کشتی گیران شانس رسیدن به دوبنده تیم ملی را دارند، حال اگر من همان دور اول ببازم و و یا اول شوم می دانم که دسترنج خودم بوده و جایی برای بهانه وجود نخواهد داشت از طرفی در تقابل با حریفان داخلی محکی جدی می خورم.

این کشتی گیر در پایان خاطرنشان کرد: در وضعیت روحی بدی قرار داشتم چون حدود ۸ ماه است که عملکرد مقبولی نداشتم و نتیجه زحمات خودم را نگرفتم، کم کم داشتم نا امید می شدم که با وقفه ایجاد شده خودم را بازسازی کردم. حالا این جرات را در خودم می بینم که بتوانم در وهله اول به دوبنده تیم ملی دست پیدا کنم و بعد از آن در مسابقات المپیک صاحب مدال شوم. حریفان داخلی سرسختی دارم اما هرکس برتری خودش را ثابت کند انتخاب می شود. در پایان از زحمات مریبان خودم آقایان لقمان رضایی، مصیب مرادی، اکبر عالی محمودی، ملک بویری تشکر می کنم.

گفت و گو از: احمد دباغ