مرزروقی: تیم قهرمان منحل شد
مرزروقی: تیم قهرمان منحل شد

لیگ برتر بسکتبال بانوان باشگاه های کشور، 12 تیم در دو گروه آغاز شد.

 

شوک بزرگ غیبت ناگهانی دانشگاه آزاد قهرمان دوره گذشته بود، تیمی که بستری مناسب برای حضور ملی پوشان و بازیکنان تراز اول کشور بود. به راستی چه شد که این تیم پر افتخار از صحنه دور مانده است؟

زهره مرزوقی سرپرست این تیم که خود زمانی عضو تیم خوزستان بود می گوید: باور کنید خود ما هم نمی دانیم که چه شد هیات مدیره باشگاه چنین تصمیمی گرفته است، همه بچه ها و بازیکنان مات و مبهوت مانده اند که به چه دلیلی آنهمه زحمات گروه را نادیده گرفته اند، الان سرمربی تیم هم خانم زمانپور که از بهترین مربیان کشور است و بازیکنانش مانده اند که به چه دلیل تیم را منحل کرده اند، با همه کمبودها ساختیم تا بسکتبال دانشگاه آزاد رو پا بماند و به عنوان قهرمانی لیگ برتر ایران دست پیدا کند ولی اینک بدون هیچ دلیلی رای به انحلال تیم داده اند.

زهره مرزوقی می افزاید: حالا بسکتبال ایران المپیکی شده است همه ارگانها و موسسات باید به جای حمایت از بسکتبال المپیکی بپردازند.

زنگ خطر برای بسکتبال بانوان

به هر روی تیم دانشگاه آزاد با آنهمه امکانات نادیده گرفته شد و یک تیم جوان و مردمی به نام نارسینا با هدایت مربی سازنده ای چون ندا عسگرنیا از بی پولی و بی پناهی عطای ماندن را به لقایش بخشیده است تیمی که معدن استعدادهای جوان و محل پرورش مستعدترین بازیکنان یک منطقه وسیع تهران بود و این زنگ خطری است که بسکتبال زنان را تهدید می کند، علی ایحال در هفته نخست در میان تیمهای پیروز تیم گروه بهمن با زدن ۱۱۴ گل به حریف تازه وارد مشهد گلباران به راه انداخت. گروه بهمن با مربیگری فریناز طائرپور، امسال چند بازیکن جدید گلشید امیریان، ساغر آجیلی، مهگل نائی و نگین رسولی را به جمع خود اضافه کرده است تا همانند پارسال یک تیم مدعی باشد. پیشتر قرار بود که گروه بهمن با نام مهرام در مسابقات حضور پیدا کند اما سرمربی تیم به البرز ورزشی گفت: این پیشنهاد را نپذیرفته ایم.

نتایج مسابقات به شرح زیر است:

گروه بهمن تهران ۱۱۴ – آویژه صخت مشهد ۴۵

نامی نو اصفهان ۶۱ – پاژ تهران ۴۱

سپهرداد تهران ۸۲ – گاز تهران ۸۱

شکلی تهران ۴۲ – بانوان سیرجان ۷۷

خانه بسکتبال کردستان ۳۵ – نفت آبادان ۵۹

خانه بسکتبال هرمزگان ۸۶ – خانه بسکتبال فارس ۳۶

گفت و گو از: مرجان بنی یعقوب