ملاک انتخاب ناظریان شایستگی در مدیریت بود
ملاک انتخاب ناظریان شایستگی در مدیریت بود

سرانجام پس از لغو چندباره تشکیل مجمع عمومی در ۱۸ ماه گذشته، انتخابات هیأت کاراته استان اصفهان، برگزارشد.

انتخابات هیأت کاراته استان اصفهان، روز سه شنبه گذشته با رعایت فاصله اجتماعی واصول بهداشتی و در غیاب رئیس فدراسیون کاراته و عدم حضور نماینده شهرستان ها باحضور اشرف امینی نایب رئیس فدراسیون کاراته، سید محمد طباطبایی سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان، باقری نماینده وزارت ورزش و جوانان در امور برگزاری مجمع عمومی انتخابات هیأت های استان ها و اعضای مجمع ۱۲ نفری درتالار افتخارات سرای ورزشکاران اصفهان برگزارشد!

اتفاقی که در مجامع انتخابات گذشته هیأت های ورزشی، کم سابقه وحتی می توان گفت بی سابقه بوده و برای اولین بار رخ داد!

نازنینی تو ولی در حد خویش!
همه‌ی مامحکوم به این اصل هستیم که ملاک قضاوت هایمان نسبت به افرادی که نیت شان براساس عملکرد آنهاست باشیم.
اعتقاد صاحب این قلم برآن است که اینگونه قضاوت کردن تنها متعلق به فردنیست که متعلق به جامعه و مبتنی بر تاریخ گذشته و عملکردها است.
آنچه که به عنوان ملاک و معیارهای انتخاب استاد حبیب اله ناظریان در مجمع عمومی انتخابات هیأت کاراته آستان اصفهان مد نظراعضای مجمع قرارگرفت تا با اکثریت آرا از سرپرستی به ریاست هیات کاراته استان اصفهان ارتقاء پیدا کند، به دلیل سوابق و عملکردها و تجربه های بین المللی وی در دوران بیش از ۲۵ سال گذشته اش دردو بخش قهرمانی و مدیریتی اش بوده است.
این قائده درمدیران فعلی فدراسیون ها و هیات های ورزشی کشور حاکم است، !
البته در اینکه استاد ناظریان با نیت خیروبرای سالم سازی ورشد وتوسعه مجدد کاراته استان اصفهان که در سال های گذشته با مدیریت کارآمد ایشان درسطح کشور و آسیا مطرح بوده است تردیدی نیست، امابه این نکته هم باید توجه داشته باشیم که قضاوت امروزی ها به ویژه جوانان همان گونه که ذکرشدنه تنها براساس نیت که بر پایه سوابق و عملکردهای افرادی نظیر استاد ناظریان باشد که در عمل ظرفیت کارآیی های خود را نشان داده اند.
واماهمواره در مجمع عمومی انتخاب رئیس هیأت ها رسم براین بوده که قبل از رای گیری ابتدا رئیس مجمع
سخنانی ایراد می کند که در غیبت رئیس فدراسیون در این مجمع باعث شد تا سید محمد طباطبایی سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان به عنوان رئیس مجمع اداره امورانتخابات را برعهده بگیرد وبا اشاره به تعویق چند باره تشکیل مجمع در دوره مدیریت قبلی و طولانی شدن روند اداره هیأت کاراته آستان به صورت سرپرستی وباتاکید به نقش مدیریت در موفقیت های ورزشی در سایه برنامه ریزی اصولی ابراز امیدواری کرد: اعضای مجمع پس از استماع سخنان و برنامه های کاندیداها در کمال آرامش و آزادانه فرد اصلح مورد نظر خود رابرگزینند.
این مجمع ۹ کاندیدا داشت که مهدی استکی و امیراسدی غیبت داشتند.
خانم زهره چگونیان نایب رئیس هیأت کاراته آستان در بخش بانوان کاندیدا ورقیب جدی برای احراز پست ریاست هیات مختصری از فعالیت های چندساله خود در پیشرفت کاراته بانوان و پیشبرد امور مرتبط با کاراته در هیات و برنامه های آتی را بازگو کرد.
سعید آنالی دیگر کاندیدا، عدم حضور رئیس فدراسیون دراین مجمع راتوهین و مغایر با شاًن ورزش اصفهان به ویژه خانواده ورزش کاراته نصف جهان دانست و از شرکت در انتخابات انصراف داد.
حمید صالحی پیش کسوت کاراته اصفهان نیز به سوابق ورزشی و قهرمانی خود اشاره کرد واز دور رقابت ها کنار رفت تا خانم چگونیان تنها بانوی کاندیدا که پیش از این هم به عنوان نایب رئیس سابقه همکاری با هیاًت درسال های گذشته و استاد ناظریان طی حدود ۱۸ ماه را داشته است به اتفاق مجید رمضانی مقدم، میثم ریاحی، امین طالبی و حبیب اله ناظریان که دارای دان ۹ کاراته، و سابقه قهرمانی، مدیریت در هیأت وفدراسیون کاراته ، تاسیس فدراسیون کاراته غرب آسیا و عضویت چندین ساله در هیئت رئیسه فدراسیون جهانی را در کارنامه خود دارد منتظر آراء اعضای مجمع باشند.
پیش از رای گیری استاد ناظریان در سخنانی به عملکرد هیأت طی ۱۸ ماه گذشته وگردش مالی چهارصد میلیونی هیأت اشاره کرد و افزود: خریدچهارتخته تاتامی، تهیه و تجهیز مسابقات به ویدیو چک، وباز پس گرفتن سالن اختصاصی کاراته واقع در ورزشگاه تختی ازجمله اقدامات مهم دوره سرپرستی اش در هیات کاراته استان اصفهان بوده است.
سپس راًی گیری زیر نظر آقای باقری نماینده وزارت ورزش و جوانان در امور برگزاری مجمع هیأت های استانی به عمل آمدکه درنهایت استاد ناظریان با کسب ۱۰ راًی از ۱۲ رای ماًخوزه برای چهارسال آینده از سرپرستی به رئیسی هیأت کارانه آستان اصفهان ارتقاءپیدا کرد.
خانم چگونیان نیز با ۲ راًی در جای دوم قرار گرفت.
حبیب اله ناظریان پس از انتخاب با تشکر از حسن اعتماد اعضای مجمع و جامعه ورزش کاراته، طی سخنانی به برنامه‌های چهار ساله هیأت مبتنی برکار زیر بنایی وآموزش در رده های مختلف سنی و برداشت از کاشته ها اشاره کردوتصریح نمود: بدنسازی را یک ضرورت اجتناب ناپذیردرراستای رشد و توسعه کاراته دانست و ابراز امیدواری کرد در آینده میزبانی یک دوره مسابقه بین المللی معتبری را در راًس تقدیم کاراته اصفهان پایه گذاری نماید.
نماینده وزارت ورزش و جوانان درامور برگزاری مجامع هیأت های ورزشی نیز تاًکید کرد: آقای ناظریان بایددرطول یک ماه آینده دبیر،نایب رئیس و خزانه دار هیأت را انتخاب وبه اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان معرفی کند.
وی از اعضای مجمع نیزدرخواست کردحق انتخاب سه عضو هیئت رئیسه رابه آقای ناظریان واگذار نمایند.
باقری با اشاره به غیبت نماینده شهرستان ها در این مجمع از آقای ناظریان خواست احکام روسای هیأت های کاراته شهرستان ها بدون ثبت تاریخ صادر شود.
نایب رئیس فدراسیون کاراته نیز با ابراز خرسندی از حضور خانم چگونیان درجمع کاندیداها از تمامی کاندیداها درخواست همکاری با هیات کرد.
اشرف امینی نایب رئیس فدراسیون کاراته کشور استاد ناظریان را از جمله نخبگان و پیش گامان کاراته ایران خواند که هم در اجرا وهم در بخش فنی از توانمندی های قابل توجهی برخوردار است.
وی ابراز امیدواری کرد باوجود استاد ناظریان در راًس هیأت کاراته آستان اصفهان اهداف فدراسیون کاراته در این استان بیش از پیش محقق شود.
سید محمد طباطبایی سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان و رئیس مجمع نیزبا جمع بندی کلی بحث های مطرح در مجمع از برگزاری بدون حاشیه و درکمال آرامش ابراز رضایت کرد وخطاب به آقای ناظریان اظهارداشت: اتاق فکر کاراته استان اصفهان باید با بهره گیری از نقطه نظرات و پیشنهادات نخبگان وپیش کسوتان و حضور پر رنگ بانوان راه اندازی شودتا اهداف کوتاه مدت وبلند مدت این رشته ورزشی بیشتر نمود پیدا کند.
سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان میزبانی رویدادهای بین المللی کاراته در اصفهان را یکی از شاخص ترین و مهم ترین خواسته اداره کل عنوان کردوازرئیس جدید هیأت خواست پیرامون میزبانی یکدوره مسابقه بین المللی به رایزنی بپردازد.
وی همچنین تاًکیدکرد دیدگاه و نگاه آقای ناظریان در ارتباط باکاراته آستان باید مبتنی بر خرد جمعی، با کمک وهم اندیشی دیگر اعضای خانواده کاراته اصفهان وبا توجه به ظرفیت های موجود در سطح استان در برنامه راهبردی فدراسیون منظور شود.
گزارش از: اصغر قلندری