منصوری: باید قدردان فرصت ها باشیم
منصوری: باید قدردان فرصت ها باشیم

بازیکن سابق تیم ملی والیبال ایران از خداوند شاکر است که فرصتی به نام والیبال در اختیارشان گذاشته است تا در ایران و آسیا و جهان بازی کنند و معرف کشورمان باشد.

محمد منصوری که در سال ۸۸ کاپیتان جوانان ایران بود و در ۲۰۲۰ مدال برنز بازی های آسیایی بوسان را کنار سرعتی زنهایی چون عباس قاسمیان و دیگر چهره های آن دوران کسب کرده است هم اینک مربی بین المللی و دانشجوی دوره دکتری تربیت بدنی است.

وی در مسابقات جهانی دور گذشته سرپرست تیم نوجوانان ایران بود و درباره تصمیم فدراسیون والیبال مبنی بر تغییر در کادرفنی این تیم می گوید: من یکسال به یادماندنی کنار آقای وکیلی گذرانده ام، ایشان مردی شریف و یک مربی سازنده و کاربلد است اما اکنون که فدراسیون والیبال تصمیم گرفته است به نیروهای جوان فرصت بدهد، حق هر رئیس فدراسیونی است و ما هم باید سپاسگزار فرصتی باشیم که به ما داده اند، به ویژه اینکه آقای داورزنی از مشورت گروهی استفاده می کند که امثال من تا چشم باز کرده ایم این آقایان را در والیبال دیده ایم.

منصوری که چهارسال رئیس هیات والیبال کرمانشاه بود درباره دلایل نزول این ورزش در دیار بیستون می گوید: اول باید از آقای شیرزاد رئیس هیات پیشین استان تشکر کنم ۲۵ سال چراغ این ورزش را روشن نگه داشته بودند اما امروز استان ما با همه استعدادهایی که دارد در هیچ رشته ای در لیگ برتر فعال نیست می دانید که دو طلای المپیک قبلی را کرمانشاهی ها صید کرده اند اما اشکال اینجاست که اداره کل ورزش و جوانان نه تنها تحرکی برای رایزنی ها ندارد بلکه چوب لای چرخ هیات هم می گذارد، الان هم آقای سال افزون رئیس هیات والیبال کرمانشاه شده اگر شاهکار بکند فقط می تواند چند تیم را به مسابقات قهرمانی کشور اعزام کند، ۴۰ هیات کرمانشاه با همین مشکلات دست و پنجه نرم می کند. روزگاری ما در وزنه برداری، والیبال، بسکتبال، هندبال، بوکس و… ملی پوشان زیادی داشته ایم اما جای افرادی مثل آقای شیرزاد در ورزش این استان خالی است. متاسفانه مشکلات استانهای مرزنشین کرمانشاه، کردستان و… این است که کارخانه ها وارد عمل و تیمداری نمی شوند و فکر می کنم بیش از همه استاندار کرمانشاه می تواند آستین همت بالا بزند.

منصوری می افزاید: من از کوچه و پسکوچه های کرمانشاه پای برهنه والیبال بازی کردم و به تیم ملی رسیدم. بازیکنان زیادی داشتیم که در سطح اول والیبال ایران درخشیده اند، فرزاد فرهادیان، محسن بلمکی، مسعود مصدقی و آقای اسماعیل حبیبی. شهر همان شهر است ولی مسوولان همتی به خرج نمی دهند!

گفت و گو از: جمشید حمیدی