مهدی سبزعلی: کشتی گیران اترک خراسان برای مبارزه نهایی آماده اند
مهدی سبزعلی: کشتی گیران اترک خراسان برای مبارزه نهایی آماده اند

نفرات اصلی خودمان را برابر تیم قدرتمند بازار بزرگ ایران به میدان نفرستادیم تا برای حضور در مرحله نیمه نهایی آماده باشند.

مهدی سبزعلی سرپرست تیم کشتی آزاد اترک خراسان شمالی در خصوص عملکرد این تیم برابر بازار بزرگ ایران به خبرگزاری البرز گفت: با توجه به اینکه صعود ما به مرحله نیمه نهایی مسجل شده بود به همین دلیل طبق برنامه ریزی قبلی به نفرات اصلی و شاخص خودمان در برابر تیم قدرتمند بازار بزرگ ایران استراحت دادیم تا برای حضور در مرحله نیمه نهایی و نهایی آماده باشند.

وی ادامه داد: در واقع ما تیم دوم خودمان را برابر بازار بزرگ به میدان فرستادیم و قطعا در مرحله نیمه نهایی از تمام نیروهای خود از جمله کشتی گیران خارجی بهره خواهیم گرفت.

وی در پاسخ به این پرسش که گفته می شود نفرات خارجی شما قبل از اینکه مجوز اتحادیه جهانی را داشته باشند در مسابقات حضور یافته و همین امر موجب اعتراض و کناره گیری تیم آسانسور و پله برقی بهران شده اظهار داشت: واقعیت این است که ما تمام اقدامات لازم را در این رابطه از طریق سازمان لیگ انجام داده بودیم. مدارکش نیز موجود است بنابراین غفلت از سوی ما نبود.

قهرمان اسبق سنگین وزن کشتی آسیا در خصوص تداوم حضور تیم اترک خراسان شمالی در لیگ کشتی خاطرنشان کرد: این تیم تنها ۴۸ ساعت قبل از آغاز قرعه کشی شکل گرفت. در همین رابطه دکتر شجاعی استاندار ورزش دوست و علاقه مند خراسان شمالی تاکید داشت در راستای اشاعه ورزش ملی در منطقه ای که مردم آنجا علاقه مند به این ورزش هستند اقدام در خور توجهی صورت گیرد. دکتر موسوی مقدم مدیرکل و دیگر اعضای هیات مدیره موسسه اترک نیز با علاقه مندی و رغبت تمام پای در میدان گذاشتند و ما علی رغم اینکه اغلب کشتی گیران، تیم های خود را انتخاب کرده بودند با جمعی از جوانان وارد گود لیگ شدیم. در این راستا جا دارد از تلاش های محمد طلایی و بهروز یاری دو تن از مربیان توانمند و شاخص یاد کنم که زحمات زیادی برای انسجام و همدلی تیم اترک متحمل شده اند. خوشبختانه در شروع ورود به مسابقات لیگ موفق بودیم و امیدوارم این موفقیت ها در ادامه راه نیز استمرار داشته باشد.

او در رابطه با احتمال تداوم حضور تیم اترک در لیگ کشتی طی سال های آینده تصریح کرد: فضا و علاقه مندی استاندار، مسئولین و مردم منطقه گواهی است بر این مدعا که ما سال آینده نیز با قدرت بیشتر در لیگ کشتی حضور داشته باشیم این امر با پذیرش میزبانی بجنورد در جام باشگاه های جهان توسط فدراسیون تثبیت خواهد شد.

سبزعلی که در فدراسیون جهانی کشتی پهلوانی و ورزش های زورخانه ای نیز مسئولیت دارد، در خصوص مسابقات پهلوان پهلوانان که قرار است اسفندماه به میزبانی کشورمان برگزار شود، تاکید کرد: این مسابقات در نوع خود بی نظیر است طبق برنامه ریزی های صورت گرفته از نفرات اوزان ۱۰۰ و بعلاوه ۱۰۰ کیلو سال های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۹ دعوت به عمل خواهد آمد تا در مسابقات باشکوه یاد شده که به میزبانی کشورمان و در سالن ۱۲ هزار نفری برگزار می شود، شرکت کنند. تمام هزینه های رفت و برگشت آنها بر عهده فدراسیون جهانی پهلوانی و ورزش های زورخانه ای و جایزه سی هزار دلاری برای این مسابقات در نظر گرفته شده است.

این فرنگی کار اسبق تیم ملی در مورد بازگشت خود به عرصه ورزش اول گفت: متاسفانه در فدراسیون گذشته ما از جمله فراموش شدگان بودیم و آقایان دوست نداشتند در صحنه حضور داشته باشیم اما اکنون به واسطه اینکه حمید سوریان و علیرضا دبیر از دوستان نزدیک و بچه محل من سکان هدایت را در دست دارند، وظیفه خود دانستم کمک حال ایشان باشم.