میرزایی: هانیه عاشوری سمبل یک بانوی قدرتمند ایرانی است
میرزایی: هانیه عاشوری سمبل یک بانوی قدرتمند ایرانی است

تیم ملی کشتی آلیش ایران نخستین طلای بانوان را به ایران ارمغان آورد و با درخششی که دختران ایران در قزاقستان که خود کشوری مدعی در کشتی است آلیش است نگاهها به آلیش بانوان ایران معطوف شد.

مونا میرزایی سرپرست تیم ملی کشتی بانوان در گفت و گو با خبرگزاری البرز ورزشی درباره عملکرد کشتی بانوان در سال ۹۸ افزود: خانم هانیه عاشوری در وزن مثبت ۷۵ کیلوگرم قهرمان جهان شد، وی اهل اسلام آباد غرب است و با مدالی که این شیر دختر گرفت دغدغه ها و نگرانی هایی که از بابت توجه به کشتی بانوان وجود داشته برطرف شد.

مونا میرزایی که پیشتر عضو شورای فنی فدراسیون کشتی و نایب رئیس هیات کشتی استان البرز بوده اضافه کرد: اعزام یک تیم کامل به مسابقات جهانی و نتیجه مطلوبی که بچه های ما گرفته بودند نشانه هایی از باور توام با امید فدراسیون به آلیش است و ما در استان این اتفاقات مثبت سوای برنامه های آموزشی و مربیگری تیمهای آلیش و کشتی کلاسیک را برای مسابقات برون مرزی سال آینده آماده می کنیم و در این رهگذر مدیریت خانم درخشانی نایب رئیس و حمایت دکتر دبیر رئیس فدراسیون بسیار دلگرم کننده است.

سرپرست تیم ملی کشتی بانوان درباره معرفی بهترین کشتی گیران زن و مرد که مورد پرسش خبرگزاری البرز ورزشی بوده گفت: در بانوان هانیه عاشوری یک پدیده است، وی سمبل یک زن قوی ایرانی است که توانست برای نخستین بار پرچم کشور عزیزمان را در آن سوی مرزها به اهتزاز درآورد. در کشتی آزاد خودم را کارشناس نمی دانم اما من به آقای حسن یزدانی رای می دهم. ایشان سوای طلای المپیک دارای کاریزماهایی بی نظیر و یک اعجوبه واقعی در دنیای کشتی است. در کشتی فرنگی همشهری ام حسین نوری و نیز محمدعلی گرایی را به دلیل مهارت فراوان در اجرای فنون بر می گزینیم.

گفت و گو از: احمد دباغ