عبدالمهدی نصیرزاده از بدهی سنگین فدراسیون قبلی کشتی سخن به میان آورده است.

وی طی گفت و گویی با اشاره به اینکه از طریق خزانه دار فدراسیون متوجه شده، فدراسیون کشتی تقریبا ۲۳،۲۴ میلیارد بدهکار است. بخشی از این بدهی ها طرف حساب شخصی دارند. برخی هم حقوقی هستند که مثلا بدهکاری به شرکت توسعه و تجهیز از آن جمله است. برخی هم بدهی‌های ارزی هستند که بیشتر از همه نگران کننده به نظر می رسند. حتی اتحادیه جهانی تهدید کرده بود که در صورت عدم پرداخت این بدهی ها اجازه شرکت در مسابقات جهانی را به ایران نمی دهد.
وی افزود: این بدهی ها در شرایطی وجود دارد که در سال ۹۷ از بودجه ۱۴ میلیاردی حدود ۱۱.۷ میلیارد از سوی وزارت ورزش به فدراسیون پرداخت شده و ۲ میلیارد هم کمیته ملی المپیک به کشتی تخصیص داده است. به گفته معاون مالی وزارت ورزش در سال ۹۸ حدود ۳۵ درصد از بودجه فدراسیون کشتی هم کاهش می یابد! شاید در کنار این ها افزایش نرخ ارز را هم در نظر بگیرید.
کاندیدای ریاست فدراسیون کشتی اضافه کرد: کسی که واقعا می خواهد رییس کشتی شود، باید بتواند منابع مالی بیاورد. دغدغه من هم الان رییس شدن نیست؛ بلکه این است که چطور می خواهم مدیریت کنم. به هر حال کشتی گیران هم از رییس جدید مطالبه دارند و خیلی این مشکلات را هم درک نمی کنند. اگر واقعا به این نتیجه برسم که شخصی بهتر از من می تواند در این زمینه کار کند، کنار می روم چون برای خدمت به کشتی آمده ام. من حامیان مالی خودم را پیدا کردم و این را در روز مجمع هم اعلام می کنم. تا این لحظه نه با کاندیدایی دیدار داشتم و نه قصد دارم با کسی ائتلاف کنم. البته امثال خادم، دبیر، جدیدی و حیدری سرمایه های کشتی هستند.
نصیرزاده در ادامه بیان داشت: کشتی ورزش اول ماست و در تاریخ بیشترین مدال را برای ایران در المپیک گرفته است. آیا بودجه کشتی به اندازه افتخاراتش هست؟! وزارت ورزش باید نگاه ویژه تری داشته باشد و بودجه بیشتری را به این رشته اختصاص دهد.

وی در پایان تصریح کرد: با اینکه معتقدم رسول خادم در برخی از زمینه ها خوب کار کرد، به او نقد هم دارم. فدراسیون در دوران ریاست او گستردگی بی دلیل داشت. مثلا ۵۰۰ میلیون تومان در ماه هزینه حقوق و دستمزد می شود که سالیانه ۶، ۷ میلیارد از بودجه را به خود اختصاص می دهد. به همین راحتی نیمی از بودجه وزارت ورزش برای حقوق و دستمزد هزینه می شود. این پول باید در استان ها پخش شود چون کفگیر کشتی ته دیگ خورده است! معتقدم در برخی از استان ها مثل بوشهر، هرمزگان، خراسان جنوبی و… که کشتی رونق کمتری دارد، باید بودجه بیشتری اختصاص داده شود تا خودشان را به بقیه برسانند، اما تا الان شرایط اینطور بوده که بیشتر به آن هیات هایی که کشتی در آنها رونق داشته، بودجه تعلق گرفته است. آنهایی که رتبه پایین‌تری داشتند، توجه کمتری به آنها شده است….
صحبت های این نامزد ریاست فدراسیون چنانچه دقیق بوده باشد نشان از مشکلات فراوان در فدراسیون گذشته دارد. حال باید ببینیم واکنش مسئولین گذشته فدراسیون نسبت به این اظهارات چیست؟