عبدالمهدی نصیرزاده نامزد احراز ریاست فدراسیون در یک نشست خبری اهداف و برنامه های خود برای اداره فدراسیون کشتی را تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری البرز، مدیرکل تربیت بدنی دانشگاه پیام نور که خود را یکی از شانس های مسلم کسب آرای اکثریت اعضای مجمع کشتی می داند در تشریح برنامه های خود اظهار داشت: سازوکار لازم برای اداره بهینه فدراسیون در بخش های مختلف اداری، فنی، آموزشی، مالی و فرهنگی را در قالب سه مرحله برنامه کوتاه مدت،میان مدت و بلند مدت تدوین کرده ام و در این برنامه جامع تمام جوانب مورد توجه واقع شده است. وی خصوصا با تشریح سازوکار مالی تاکید کرد: در این بخش که به عبارتی اساس فعالیت های فدراسیون بر مبنای آن قرار داده شده ایده های خوبی دارم که از آن جمله استفاده از برند و موقعیت کشتی، راه اندازی صندوق خیرین و علاقه مندان ورزش اول،پشتگرمی به اسپانسرهایی که قرار است ما را در این راه همراهی کنند، برقراری انضباط مالی، بهره گیری از نیروهای داوطلب متخصص، در آمدهای حاصل از تبلیغات، حق پخش تلویزیونی و موارد خاص دیگر می توانند ما را در رسیدن به اهداف مالی منتفع کنند. البته منابع خاص دیگری برای حمایت از کشتی دارم که آنها را در روز مجمع بیان خواهم کرد.
نصیرزاده در پاسخ به این پرسش که جهت برون رفت از وضعیت نازل کنونی کشتی چه برنامه هایی دارد، اظهار داشت: مطالعه دقیق و کارشناسی در رابطه با چالش ها، فرصت ها و تهدیدات حال حاضر کشتی بعمل آورده ام و خوب می دانم برای برون رفت از اوضاع کنونی و رسیدن به افق مورد انتظار چه مسیری باید طی شود. در همین راستا تلاش خواهم کرد با حفظ و تقویت موجودیت حال حاضر کشتی برای برداشتن گام های بیشتر، از پتاسیل نیروهای خلاق و دانشگاهی در کنار تجربه پیشکسوتان در اتاق فکری که راه اندازی خواهد شد استفاده کنم. کشتی ایران این توان و پتانسیل را دارد که به روزهای اوج خود بازگردد. برای رسیدن به این مرحله لازم نیست معادلات را در هم بریزیم و یا بدون مشورت و همفکری مسیری را طی کنیم که به بن بست برسد. کافیست به داشته های خودمان اعتماد کنیم و انگیزه لازم را نزد نیروهای خلاق به وجود آوریم تا مسیر موفقیت را به سهولت طی شود. کشتی ورزش اول ایران و یکی از قدرت های درجه اول دنیاست بنابر این ما می توانیم به راحتی از این موقعیت در جهت پیشرفت ورزش اول ایران بهره ببریم.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا غیبت احتمالی قهرمانان جهان و المپیک راه را برای رسیدن به مقصد دیگر نامزدها هموارتر می کند، تصریح کرد:خواست من به عنوان عضوی از جامعه ورزش و کشتی حضور حداکثری نامزدها در میدان مبارزات انتخاباتی است. به همین دلیل دوست دارم در عرصه ای سخت و دشوار شانس خود را برای کسب کرسی ریاست به بوته آزمایش بگذارم. به هر حال من فعالیت های انتخاباتی خودم را برای حضور در میدان رقابت فراگیر انجام داده ام و خوشحال می شوم روز مجمع همه نامزدها در میدان حضور داشته باشند. کشتی متعلق به همه مردم ایران است و چنانچه بتوانم آرای اعضای مجمع را کسب کنم تلاش می کنم از تمام نیروهای تاثیرگذار برای موفقیت ورزش ملی کشورمان کمک بگیرم.
نصیرزاده در پایان نشست مطبوعاتی خود اظهار امیدواری کرد: آرزو می کنم هر اتفاقی که در روز مجمع رای گیری رخ می دهد به نفع کشتی باشد. همه نامزدها و تمام آنهایی که دل در گرو این ورزش ملی و آیینی دارند به موفقیت این ورزش می اندیشند بنا براین انتظار آن است هرکسی که سکان هدایت فدراسیون را در دست می گیرد متوجه باشد، کشتی بالاتر از همه افراد است. نمی توان و نباید آن را به نفع یک گروه و یا جمع خاص مصادره به مطلوب کرد. ما همه تلاش می کنیم تا فرصت خدمت به ورزش اول کشور را پیدا کنیم. قرار نیست اگر این فرصت در اختیار ما قرار داده شد آن را در راستای سیاست ها و اهداف خود هزینه کنیم. از هیات های محترم استانی که رکن اصلی فدراسیون و تعیین کننده خط مشی آینده کشتی هستند صمیمانه قدردانی می کنم که طی چند ماه گذشته با صبر و حوصله پذیرای دیدگاهها و نقطه نظرات نامزدها بودند.‌ یقینا آنان و جمع اعضای مجمع بهترین انتخاب را انجام خواهند داد.