عملکرد فوتبال نفت مسجد سلیمان در این دوره از مسابقات لیگ برتر باشگاه های ایران همانند دیگر نماینده فوتبال این استان یعنی استقلال خوزستان با افت و خیزهای فراوانی روبرو بوده است. تیم مذکور، پایین دست دو تیم سپیدرود رشت و استقلال خوزستان کماکان در مکان چهاردهم جدول لیگ برتر قرار دارد.

مسوولان نفت مسجد سلیمان بعد از باخت سه بر صفر اخیر این تیم که در شهر مقدس مشهد و برابر پدیده اتفاق افتاد، اقدام به اخراج علیرضا مرزبان سرمربی خود کردند. با انتخاب فیروز کریمی به عنوان جانشین مرزبان در کادر فنی نفت، امید می رود وی بتواند شوک تازه ای به این تیم بحران زده جنوبی وارد کند.
آقا فیروز به عنوان یکی از مربیان با تجربه و تقریبا شناخته شده فوتبال ایران محسوب می شود. وی در واقع استاد اصلاح چنین شرایطی است، زیرا کریمی طی سالهای گذشته در بسیاری از تیمهای دسته اولی لیگ برتر از جمله استقلال اهواز نیز مربیگری کرده است و در واقع کارش را خوب بلد است.
با این وجود سوال ما از مسئولان نفت مسجد سلیمان این است که چرا شما از همان اول فصل مسابقات لیگ برتر اقدام به استخدام فیروز کریمی نکردید؟ کسی که همواره به عنوان استاد وارد کردن شوک به تیمهای دسته اولی و لیگ برتر شناخته می شود. در حال حاضر وضعیت تیم مسجد سلیمان هم مثل سپیدرود و استقلال خوزستان به دلیل قرار گرفتن در قعر جدول لیگ برتر اصلا رضایت بخش نیست. اگر تیم نفت از پنج بازی باقی مانده موفق به پیروزی و کسب امتیازات لازم نشود، باید به همراه تیم استقلال خوزستان از لیگ برتر به رقابت های دسته اول جام آزادگان سقوط کند. بدین ترتیب اعتبار چندین ساله شخص فیروز کریمی نیز در نزد افکار عمومی زیر سوال خواهد رفت. به همین جهت آقا فیروز باید کاری کند تا تیم جدید وی در لیگ برتر ماندنی شود.
جالب است بدانید نفت مسجد سلیمان این هفته باید با استقلال خوزستان دیگر نماینده استان در مسجد سلیمان دیدار می کند به همین دلیل مسابقه مذکور نه تنها برای تیم نفت، بلکه استقلال مهم و حیاتی خواهد بود. چون اگر تیم نفت برنده این دیدار شود، از شانس بیشتری برای ماندن در لیگ برتر برخوردار خواهد بود. در صورت کسب پیروزی استقلال، این تیم به همراه تیم های نفت مسجد سلیمان و سپیدرود رشت کماکان در قعر جدول و در خطر سقوط از لیگ برتر به رقابت های دسته اول جام آزادگان قرار خواهد داشت. در این میان شانس سپیدرود به دلیل پیروزی با ارزش سه بر یک دیدار قبلی برابر تراکتورسازی تبریز به مراتب بیشتر از نمایندگان خوزستان برای مادن دوباره در لیگ برتر است.

  • نویسنده : حسن امامقلی