دو پیروزی ارزشمند سرخابی ها در ایستگاه پایانی جام باشگاهها،نمایانگر قدرت و توانایی نمایندگان ایران بود ،اما حیف که این فرصتهای طلایی با برنامه ریزی غلط و لج بازی دست اندرکاران سازمان لیگ از دست رفت و افسوس هواداران را در پی داشت.

یک بار دیگر فوتبال ایران از نبود مدیریت و فقدان تقویم مناسب لطمه دید و تجاربی تلخ بر جا گذاشت.
قبل از شروع مراحل مقدماتی جام باشگاههای آسیا گفتیم و نوشتیم ،برای همراهی و پشتیبانی از سه نماینده ایران ،باید در برگزاری لیگ برتر و تقارن آن با رقابتهای آسیایی تغییراتی ایجاد کرد و از فشردگی و همزمانی این دو رویداد کاست.
دیگر همکاران رسانه ای و کارشناسان فوتبالی هم متفق القول بر این موضوع پافشاری داشتند ،که با این رویه و فشردگی مسابقات داخلی تیشه به ریشه سه تیم‌یاد شده زده و عملا آنها را وارد کارزاری می کنیم که نتایج منفی آن از قبل معلوم است!
متاسفانه هیچ توجهی به پیشنهادات نشد و سازمان لیگ با اصرار این راه غلط را پیمود.به درازا کشیده شدن لیگ برتر و برنامه فرسایشی آن ،بازیکنان را خسته کرد و سفرهای پیاپی داخلی و خارجی بر نمایش تیمهایمان تاثیر منفی گذاشت.
دو پیروزی ارزشمند پرسپولیس و استقلال برابر السد و العین و نمایش مقتدرانه آنها درست پس از اتمام لیگ برتر بدست آمد.در این مقطع حساسیت از روی دوش مربیان و بازیکنان برداشته شد و بازی روان و برتر آنها همه را به شگفتی واداشت.
در نظر بگیرید اگر مسابقات پنج ،شش هفته پایانی لیگ برتر را با فواصل ۷ روزه برگزار می کردیم و قدری به نمایندگانمان فرصت سازماندهی می دادبم تا با ریکاوری درست و تمرین و تدارک بهتر در مسابقات آسیایی حضور پیدا کنند ،قطعا امروز استقلال و پرسپولیس را مانند ذوب آهن در مرحله بعدی می دیدیم و حسرت نمی خوردیم!
اینک که دو نماینده ایران با بی تدبیری خودمان از گردونه خارج شده اند ،باید به فکر فردا باشیم و برای دور بعد برنامه ریزی کنیم.
پسندیده نیست در انتهای سال ۹۸ بار دیگر بر سر این مسائل تکراری، مشاجره و منازعه داشته باشیم .حال که قرار است از اواسط مرداد ماه فصل جدید لیگ برتر آغاز شود ،جا دارد با حضور نمایندگان تیمهای حاضر از جمله باشگاههای پرسپولیس،سپاهان، استقلال و پدیده که در جام بعدی آسیا نیز حضور دارند به نحوی تقویم مسابقات چیده شود تا در اسفند۹۸ و دو ماه ابتدایی سال ۹۹ که اوج مسابقات جام باشگاهها است مجددا به مشکل برنخوریم!
متاسفانه مانند مار گزیده ای که از ریسمان سیاه و سفید واهمه دارد بیم آن داریم که این نگاه غلط بار دیگر ،نمایندگان ایران را با چالش جدی روبرو کند ،لذا انتظار می رود ،برای چندمین بار از تکرار آن جلوگیری شود.
ایجاد منظم مسابقات لیگ برتر در دور رفت که با فصول مناسب سال همراه است ،فرصت خوبی است تا در پایان سال قدری از فشردگی مسابقات کاسته شود و مانند شاگرد مدرسه های درس نخوان ،در شب امتحان با تشویش و نگرانی مواجه نشویم.

  • نویسنده : احمد میرزاییان