نیمه نهایی لیگ بسکتبال بانوان/دانشگاه آزاد در وقتهای اضافه به فینال رسید!
نیمه نهایی لیگ بسکتبال بانوان/دانشگاه آزاد در وقتهای اضافه به فینال رسید!

تیم دانشگاه آزاد با غلبه بر تیم گروه بهمن به فینال لیگ برتر بسکتبال بانوان صعود کرد.

به گزارش خبرگزاری البرز ورزشی، عصر روز گذشته سومین دیدار نیمه نهایی لیگ بسکتبال بانوان برگزار شد و در نهایت دو تیم نامی نو اصفهان و دانشگاه آزاد تهران به فینال راه یافتند.

تساوی دو تیم در وقت های قانونی و اختلاف نظر داوران

روز گذشته در بازی نخست تیم گروه بهمن یکی از مدعیان پرمهره لیگ بسکتبال بانوان به مصاف تیم دانشگاه آزاد رفت و دو تیم بازی سنگین و پرفشاری را برگزار کردند.گروه بهمن نیمه نخست را ۳۲ بر ۲۲ پیروز شده بود و به نظر می رسید برنده میدان خواهد بود اما دانشگاه آزاد اختلاف را کم و کمتر کرد دو دقیقه مانده به پایان کوارتر چهارم مریم ایزدبین بازیکن تیم گروه بهمن خطای پنجم خود را انجام داده و از زمین خارج شد. چتدی بعد کیمیا یزدیان تهرانی نیز با پنج فول از زمین بیرون رفت. درحالی که در ثانیه های پایانی گروه بهمن ۴۷ – ۵۰ از حریف خود پیش بود، بازیکنان دانشگاه آزاد با اقدام یک سه امتیازی بازی را به تساوی رساندند و در همین حین معتقد بودند که بر روی بازیکن آنها سحر نجفی خطا شده است که در صورت صحیح بودن خطا دو پرتاب پنالتی به این بازیکن تعلق می گرفت. داوران و ناظران این دیدار به دلیل اختلاف نظر بر سر این موضوع چند دقیقه ای بازی را متوقف کردند و درنهایت با رای بر آنکه این خطا پس از پایان زمان بازی صورت گرفته است، نتیجه در وقت های قانونی را ۵۰ – ۵۰ اعلام کردند تا بازی به وقت های اضافه کشیده شود.

تساوی دوباره در وقت اضافه و پنج فوله شدن وکیلی

دلارام وکیلی سومین بازیکن تیم گروه بهمن بود که با پنج فول شخصی از زمین خارج شد. هر امتیازی در این سوی میدان، پاسخی در آنسوی میدان داشت و در نهایت پایان وقت های اضافه بار دیگر دو تیم به تساوی ۵۸ – ۵۸ رسیدند و این دیدار به وقت های اضافه دوم کشیده شد.

پیروزی دانشگاه آزاد در وقت های اضافه دوم

در وقت های اضافه دوم گروه بهمن سعیده علی یار تاثیرگذار خود را نیز به دلیل پنج فوله شدن از دست داد و تنها سارا اعتماد از بازیکنان کلیدی این تیم در زمین باقی ماند که با توجه به چهار بازیکن ۵ فوله این تیم، این سنتر نیز نمی توانست به تنهایی از پس حریف برآید. همین موضوع باعث شد تا دانشگاه آزاد با پیروزی ۷۶ بر ۶۵ به عنوان نخستین تیم به فینال صعود کند.