هادی حبیبی: در مورد اداره لیگ کشتی حرف زیاد دارم که بعدا خواهم گفت
هادی حبیبی: در مورد اداره لیگ کشتی حرف زیاد دارم که بعدا خواهم گفت

برگزاری مسابقات لیگ خوب است به شرطی که سازماندهی و برنامه ریزی مناسبی جهت اداره آن وجود داشته باشد.

سرمربی تیم کشتی آزاد دانشگاه ازاد در همین رابطه به خبرگزاری البرز گفت: ما از همان ابتدای برگزاری لیگ به برخی از مشکلات مربوط اشکال داشتیم، خصوصا در رابطه با وضعیت تیم رعد پدافند اعتراض داشتیم که نهایتا مسئولین تربیت بدنی ارتش نیز در همین رابطه نامه نگاری کردند اما ظاهرا مشکل همچنان باقیست.

هادی حبیبی افزود: از زمان قرعه کشی تا امروز موارد زیادی بوده که ناشی از بی توجهی مسئولین لیگ است. تمام موارد این تخلفات را با مدرک پس از پایان لیگ بیان خواهم کرد اما در حال حاضر صلاح نمی بینم درباره آن صحبت کنم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا پیش بینی شکست برابر تیم «# تا_ثبت_جهانی_توس» را داشتید، اظهار داشت: همانطور که کشتی ها را دیدید ما علی رغم اینکه به جهت مشکلات اداری نفرات خارجی خودمان را به همراه نداشتیم و در وزن ۸۶ کیلوگرم کشتی گیر ما حریف را ضربه کرد اما نگرفتند، نتیجه ۵ – ۵ شد. به هر حال در مجموع عملکرد کشتی گیران دانشگاه آزاد رضایت دارم و امیدوارم در ادامه نیز با همین روند تا پایان ادامه بدهیم.

در تکمیل اظهارات هادی حبیبی و برخی منتقدین لیگ همین اندازه می توان اظهار داشت که برگزاری این دوره از مسابقات لیگ کشتی به واسطه نبود ساز و کار مناسب، تعجیل در برگزاری، ضعف سازماندهی حرف و حدیث های فراوانی در پی داشت. به عنوان مثال همین روز گذشته و در سالن شهدای هفتم تیر تهران که مسابقه بین تیم های بازار بزرگ ایران و اترک خراسان شمالی، مسابقات در حالی برگزار شد که پزشک در سالن حضور نداشت و اگر پزشک تیم بازار بزرگ ایران نبود چه بسا رقابت ها بدون حضور پزشک مسابقات برگزار می شد جالب اینکه مسئولین برگزاری مسابقات همین پزشک را هم ابتدا به عنوان نیروی اضافی کنار تشک به جایگاه تماشاگران هدایت کردند و سپس مجبور شدند وی را که روپوش پزشکی نداشت بپذیرند. از نکات جالب توجه دیگر اینکه تا پایان مسابقات ورقه مربوط به ترکیب تیم ها را نه به خبرنگاران و کارشناسان حاضر و نه دیگر عوامل از جمله مدیر تیم ها نایب رییس و سخنگوی تیم دادند، شرایط به گونه ای بود که محسن کاوه مدیر تیم های کشتی مجبور بود تمام جوانب تشک، مربیان اضافه، پزشک بدون روپوش و موارد دیگر را به دست اندرکاران گوش زد کند. فردی که وظیفه او اطلاع رسانی است، تنها کاری که نمی کرد در حیطه انجام وظیفه بود. وی به مسئولیت دیگری که بر عهده دارد می پرداخت. در هر حال این موارد به همراه مشکلات دیگر از جمله کاستی های این دوره از مسابقات تا به حال بوده است. حال باید ببینم در ادامه راه چه اتفاقاتی رخ خواهد داد.

گفت و گو از: احمد دباغ