هشت تیم تکراری و هشت تیم رهگذر در دوران اوج پرسپولیس
هشت تیم تکراری و هشت تیم رهگذر در دوران اوج پرسپولیس

در تمام این سالهای پنج گانه تنها هشت تیم بوده اند که در تمام ادوار در لیگ برتر حاضر بوده و هشت تیم دیگر به طور ناهماهنگ در جدول حاضر بوده اند. در این هشت سال این تیم ها در لیگ برتر در کنار هشت تیم دیگر حضور داشته اند.

۱-صبا ۲-پیکان ۳-استقلال اهواز ۴-استقلال خوزستان ۵-ملوان انزلی ۶-سپیدرود رشت ۷-سیاه جامگان ۸-نفت مسجدسلیمان ۹-گل گهر سیرجان ۱۰-شاهین بوشهر ۱۱-پارس جنوبی جم ۱۲-نفت آبادان ۱۳-ماشین سازی تبریز ۱۴-گسترش فولاد تبریز ۱۵-نساجی مازندران ۱۶-نفت تهران

اما فاصله پرسپولیس از سایر رقبا در این ۵ سال چقدر بوده است؟

×پرسپولیس از تیم استقلال در این عرصه ۵ساله ۴۳امتیاز بیشتر داشته است. پرسپولیس به طور میانگین در این مدت۸.۶امتیاز در هر سال برابر این تیم بالاتر بوده است وعملکردی رویایی برابر حریف خود داشته است .بدنیست نگاهی به عملکرد رودرروی پرسپولیس با این حریفان در ۵سال داشته باشیم .

×پرسپولیس در این ۵سال از تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان ۸۸امتیاز بالاتر گرفته است.ذوب آهن در این مدت از سپاهان وفولاد وشهرخودرو وسایپا بالاتر قرار گرفته است.

×از تیم فوتبال سپاهان در این مدت ۵ساله ۹۶ امتیاز فوق العاده بالاتر بوده ایم.سپاهان رفته رفته فاصله اش را از تیم فوتبال پرسپولیس بیشتر کرده است وبا ۴امتیاز فاصله اختلاف امتیازی پرسپولیس از تیم فوتبال سپاهان به ۱۰۰امتیاز خواهد رسید .

×پرسپولیس از تیم خوب مشهدی ۱۰۵ امتیاز بالاتر امتیاز گرفته وعملکردش رویایی بوده است .پرسپولیس در حالی ۱۰۵امتیاز بیشتر از شهرخودرو گرفته است که در بازی رفت امسال از این تیم برابر تیم پرسپولیس برنده شد .پرسپولیس امسال تنها در ۲بازی خارج از خانه بازنده بوده است که یکی از این ۲بازی برابر تیم فوتبال شهرخودرو بوده است.

×از تیم فوتبال فولاد خوزستان در مدت ۵سال مورد اشاره ۱۱۶امتیاز بالاتر بوده ایم .تیم فولاد خوزستان چهارمین تیم قدر در تاریخ لیگ برتر بوده است که توانسته است ۲ بار در این مسابقات عنوان قهرمانی را به خود اختصاص دهد .

×پرسپولیس از تیم فوتبال سایپا در این مدت زمان هم ۱۱۹امتیاز بالاتر بوده است .

پرسپولیس این هفته در حالی برابر ذوب آهن خواهد ایستاد که ذوب آهن بعد از پرسپولیس واستقلال وتراکتورسازی چهارمین تیم پر امتیاز مسابقات در سالهای اخیر بوده است .پرسپولیس در بازی رفت برابر تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان در اصفهان با نتیجه جالب ۳بر صفر برنده شده است وحالا در صورت تکرار برد موفق خواهد شد با گرفتن برد ۲۱ رکورد تعداد برد را در تاریخ لیگ برتر بشکند.پرسپولیس با ۳مساوی در ۲۷بازی همین حالا هم رکورد دار کمترین مساوی در تاریخ لیگ برتر فوتبال کشورمان است.