هفته دوم لیگ برتر بسکتبال: جنگ ستارگان با برتری مهرامی ها به پایان رسید!
هفته دوم لیگ برتر بسکتبال: جنگ ستارگان با برتری مهرامی ها به پایان رسید!

جذاب ترین دیدار هفته دوم لیگ برتر بسکتبال ایران با پیروزی 82 – 83 به سود مهرام تهران به پایان رسید.

به گزارش خبرگزاری البرز ورزشی، هفته دوم لیگ برتر بسکتبال با ۷ دیدار پیگیر شد و در حساس ترین دیدار تیم مهرام تهران میزبان شیمیدر قم بود.

کوارتر نخست به سود شیمیدر

تیم مهرام با ترکیب حامد سهراب نژاد، فرید اصلانی، صمد نیکخواه بهرامی، آرمان زنگنه و ارسلان کاظمی به میدان آمد و در آنسوی میدان مایک رستم پور، اصغر کاردوست، محمد جمشیدی، مهدی کامرانی و وحید دلیرزهان پنج یار آغاز کننده برای شیمیدر بودند. بازی با پرتاب سه امتیازی مایک رستم پور و سپس سه امتیازی دیگر از مهدی کامرانی آغاز شد تا شیمیدری ها ۰ – ۶ از میزبان پیش بیافتند اما صمد نیکخواه بهرامی با دو پرتاب سه امتیازی پیاپی امتیازات حریف را جبران کرد. در این کوارتر مایک رستم پور بازیکن تاثیرگذار شیمیدری ها سه فوله شد و اصغر کاردوست سنتر این تیم نیز دو فول شخصی انجام داد. کوارتر نخست با نتیجه ۲۰ – ۲۵ به سود شیمیدر به پایان رسید.

جنگ سه امتیازی زن ها

کوارتر دوم پایاپای و با نتیجه نزدیک پیش می رفت و مهرامی ها دو گارد جوان خود بهشاد عرب زاده و سینا واحدی را به کار گرفتند. در رقابتی که بیشتر جنگ سه امتیازی زن ها بود، حامد سهراب نژاد با یک پرتاب سه امتیازی، امتیازات مهرام را ۳۲ – ۳۵ به حریف نزدیک کرد تا محمدرضا اسلامی درخواست تایم استراحت کند. در ادامه این دیدار فرید اصلانی نیز اقدام به پرتاب سه امتیازی نمود تا مهرام با نتیجه ۴۰ – ۴۱ برای نخستین بار در این کوارتر پیروزی را از آن خود کند. با این حال نیمه نخست ۴۱ – ۴۲ به سود شیمیدر به پایان رسید.

  • شروع طوفانی مهرام و پیروزی در کوارتر سوم

کوارتر سوم با اقدامات موفق مهرامی ها آغاز شد و شاگردان مصطفی هاشمی توانستند از حریف پیش بیافتند. در آنسوی میدان شیمیدری ها تا دقیقه ۶:۳۰ این کوارتر نتوانستند امتیازی به دست آورند و فرصت خوبی برای برای تیم تهرانی بود تا اختلاف امتیازی را افزایش دهند. با ورود درو درغوکاسیان در میدان برای شیمیدری ها شرایط تغییر کرد و این بازیکن با یک پرتاب سه امتیازی موفق امتیازات تیمش را به امتیازات حریف رساند و هردو تیم ۵۱ – ۵۱ به تساوی رسیدند. محمد اجاقی نیز در این کوارتر برای شیمیدری ها به جای وحید دلیرزهان به میدان آمد و مایک رستم پور که در کوارتر نخست سه فوله شده بود، با انجام فول چهارم از زمین خارج شد. در نهایت مهرامی ها با کسب ۲۱ امتیاز در مقابل ۱۷ امتیاز شیمیدر در این کوارتر، نتیجه کلی را ۵۸ – ۶۲ به نفع تیمشان تغییر دادند.

 

عصبانیت شدید جمشیدی و درخشش جلالیان در کوارتر پایانی

مهدی کامرانی کوارتر چهارم را با یک پرتاب سه امتیازی آغاز کرد تا اختلاف امتیازی دو تیم به یک برسد. سپس شیمیدری ها بار دیگر مالکیت توپ را به دست آورند و در حالی که به نظر می رسید دو پرتاب محمد جمشیدی در سیر نزولی بوده باشد، ارسلان کاظمی با بلاک کردن توپ این بازیکن مانع امتیازگیری شیمیدری ها شد. با پذیرفتن بلاک کاظمی توسط داوران، جمشیدی اعتراضات بسیاری به این تصمیم داشت که این موضوع باعث شد این بازیکن یک تکنیکال بگیرد و بار دیگر مهرامی ها ۶۳ – ۶۵ از حریف پیش افتند. جمشیدی که در این دیدار برای پیروزی تیمش تلاش فراوانی می کرد با اقدامی دو امتیازی برای چندمین بار امتیازات دو تیم را به تساوی کشاند. سپس آرمان زنگنه فوروارد قدرتی مهرامی ها نیز با یک پرتاب سه امتیازی علاوه بر پیش انداختن تیمش، نام خود را در گروه سه امتیازی زن های این دیدار قرار داد. بعد از آن نوبت شیمیدری ها بود. مایک رستم پور بار دیگر به میدان آمده و با اقدام دو امتیازی شیمیدر را پیش انداخت. سپس دو پرتاب سه امتیازی وحید دلیرزهان و رستم پور شیمیدر را ۷۳ – ۷۹ پیش انداخت.

متین جلالیان بازیکن جوان مهرامی ها با ورود خود به میدان دو با پرتاب سه امتیازی پیاپی بار دیگر اختلاف امتیازی را به عدد یک کاهش داد و ستاره تیمش در این لحظات حساس بود. در یک دقیقه و ۱۷ ثانیه به پایان این دیدار مایک رستم پور با انجام فول پنجم از زمین خارج شد و صمد نیکخواه بهرامی نیز به دلیل اعتراض تکنیکال گرفت و ۵ فوله شد. نیکخواه بهرامی با زدن ضربه به بنرها باعث شد تا نیمکت مهرام نیز از سوی داورها یک تکنیکال بگیرد. مصطفی هاشمی نیز به دلیل اعتراض به داوری تکنیکال گرفت. تا مهرام در یک دقیقه پایانی این دیدار سه تکنیکال بگیرد. با این حال در ثانیه های آخر این دیدار مهرامی ها با یک پرتاب دو امتیازی موفق شدند با نتیجه ۸۲ – ۸۳ این دیدار حساس را به سود خود به  پایان برسانند.

در این دیدار هر دو تیم ۲۶ اقدام سه امتیازی انجام دادند که مهرامی ها ۱۳ اقدام و شیمیدری ها ۱۲ اقدام موفق داشتند.

صمد نیکخواه بهرامی با ۲۱ امتیاز، ۸ پاس منجر به گل و دو توپ ربایی بهترین بازیکن مهرام و محمد جمشیدی با ۲۲ امتیاز، ۹ پاس منجر به گل و سه ریباند بهترین بازیکن شیمیدر نام گرفت.

نتیجه سایر دیدار های هفته دوم به شرح زیر است:

شهرداری بندرعباس ۶۳-۵۸ پالایش نفت آبادان

شورا و شهرداری قزوین ۶۷-۶۲ اکسون تهران

پتروشیمی بندرامام ۴۳-۸۴ آویژه صنعت مشهد

توفارقان آذرشهر ۸۵-۹۳ پدافند شهرکرد

شهرداری گرگان ۷۸ – ۴۹ نیروی زمینی تهران

صنعت مس کرمان ۹۶-۷۸ ذوب آهن اصفهان

هفته سوم لیگ برتر بسکتبال دوشنبه ۲۰ آبانماه برگزار می گردد.

گزارش از: کیانا شادرو