ویتالی هینن مربی بلژیکی سرشناس جهان والیبال که از آلمان تا لهستان را با موفقیت طی کرده است یکی از معدود مربیانی است که با آنالیزوری در والیبال شروع کرد و اکنون به یک مربی صاحبنام تبدیل شده است. او در ایجاد انگیزه برای بازیکنانش همانند ولاسکو از مسائل اجتماعی و حتی سیاسی استفاده می کند. هینن در آستانه سفر به ایران جهت حضور در هفته ی سوم لیگ ملت های جهان گفت و گویی با یک سایت لهستانی انجام داد که ایسنا آن را برگردانده است.

ویتال هینن، مربی بلژیکی تیم ملی والیبال لهستان درباره حضور در ایران در هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال گفت: ممکن است این دوره از رقابت‌ها سخت‌ترین دوره برای تیم والیبال لهستان باشد چون رقیبان ما مثل ایران، روسیه و کانادا جلوتر از ما هستند و در رده‌های دوم، چهارم و ششم قرار دارند. این تورنمنت مسیر تیم والیبال ما را مشخص خواهد کرد و نشان خواهد داد ما در چه جایگاهی قرار داریم. ما نیاز به یک و یا به صورت قطع دو برد داریم تا در بین ۵ تیم برتر رقابت‌ها قرار بگیریم.

او در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت: این سومین سفر من به ایران در سه سال اخیر است. خوشحالم که بار دیگر فرصتی به دست آمد تا به ایران بروم. من دوستان خوب زیادی در ایران دارم و خوشحال هستم که بار دیگر این فرصت ایجاد می‌شود که بتوانم این دوستان را از نزدیک ملاقات کنم. من سعید معروف را در تیم ایران خیلی دوست دارم و می‌خواهم ملاقاتی با او ترتیب دهم تا بتوانیم در یک کافه با هم چای بخوریم. من انتظار تماشاگران زیاد و جو خیلی خوبی را در ارومیه دارم و فکر می‌کنم سالن رقابت‌ها مملو از تماشاگر باشد.
تیم ملی والیبال لهستان در اولین دیدار خود در هفته سوم به مصاف روسیه می‌رود و ایران نیز برابر کانادا قرار خواهد گرفت.
روزگار را چه دیدید شاید بعد از ایگور پای هینن به ایران کشیده شود هرچند که در اواخر دوران ریاست داورزنی مذاکراتی با وی نیز انجام شده بود.