ساحلی بازان ایرانی در نخستین حضور مسابقات جهانی در رده هفدهم مشترک ایستادند، اما مسوولان کمیته برگزاری رقابتها که در هامبورگ آلمان انجام شد، تیم ایران را به نوعی پدیده مسابقات خوانده اند.

آرش وکیلی بازیکن با تکنیک ایرانی در گفت و گو با البرز ورزشی با قدردانی از تلاش های بهمن سالمی دیگر بازیکن اعزامی گفت: ما به آلمان و روسیه باختیم که یکی قهرمان شد و دیگری چهارم. در مرحله حذفی هم به ایتالیا نایب قهرمان جهان برخورد کرده ایم که البته باخت های ما به این تیم ها فاحش نبود ولی می توانستیم بهتر باشیم. در جریان تمریناتی که در آلمان انجام می دادیم تنی چند از مسوولان کمیته برگزاری از تیم ایران تعریف کردند و ما را به نوعی پدیده مسابقات خوانده اند و من بر این باورم که اگر فصلی حداقل در یکی از تورهای سه یا چهار ستاره شرکت کنیم فاصله ما با پیشتازان ساحلی خیلی کم می شود، کما اینکه در همین مسابقات به اتفاق قطر و ایتالیا و … هفدهم مشترک شده ایم. کیودای مربی سابق ایران که مربیگری تیم ملی زنان برزیل را بر عهده داشت نیز در آلمان پیشرفت ما را مورد تایید قرار داد و گفت اگر کمی با تجربه تر بودید حتما پیروز می شدید.
وکیلی درباره مسابقات انتخابی المپیک گفت: با توجه به اینکه تیم قطر سی جان و شریف، پیشاپیش انتخاب شده اند چین و یکی دو کشور رقبای اصلی ما خواهند بود ولی خودم شانس صعود را خودمان را زیاد می دانم. قول می دهم که به قول کشتی گیران بدن ما به بدن رقبای اصلی و بازیکنان اروپایی بخورد می توانیم حرفهای زیادی برای گفتن داشته باشیم. همه تیم های حاضر در هامبورگ بعد از یکروز استراحت راهی تور سوئیس شدند ولی ما از آینده خبر نداریم. والیبال ما به مربی خوب و تراز اول اروپایی نیاز دارد و نیز حضور را در تورنمنت های معتبر بین المللی که یکی از راههای ترقی در سطوح بین المللی است.