پیروزی بر کویت با چاشنی انتقادات!
پیروزی بر کویت با چاشنی انتقادات!

ورزشگاه امجدیه (شیرودی) همیشه خاطرات خوشی را برای فوتبالدوستان تداعی می کند و به شکلی یادآور دوران پرشکوه فوتبال ایران در آسیا است.

سبزپوشان تیم ملی فوتبال بعد از اردوی دوازده روزه خود در نخستین گام برای حضور در المپیک ۱۹۷۲ مونیخ به مصاف کویت رفتند و به نتیجه ۲ بر ۰ با گلهای پروین و جباری پیروز شدند.

ایران در آن زمان چنان قدرتمند بود که دست اندرکاران فوتبال از اینکه در مقابل تیم جوان و کم تجربه کویت یک برد عالی نداشتیم ناراحت بودند و دلایل آن را چگونگی تدارکات تیم ملی می دانستند چرا که یک اردوی کوتاه مدت و تنها یک مسابقه با تیم برزیلی بون سو سون آن هم پیش از زمان اردو باعث شد که تیم ملی آن آمادگی لازم را نداشته باشد تا انتظارات را آن طور که باید و شاید برآورده کند، مسئله دیگر اینکه موجودیت باشگاه های حرفه ای در زمینه در اختیار نگذاشتن بازیکنان خود (بخاطر مصدومیت) یکی دیگر از عوامل تضعیف کننده تیم ملی در این دیدار محسوب می شد.

دیدار رفت ایران و کویت در مقدماتی المپیک ۱۹۷۲ مونیخ در ورزشگاه امجدیه در حضور ۲۵۰۰۰ تماشاچی و با سرمربیگری زنده یاد پرویز دهداری برگزار شد.

پیش از بازی ایران و کویت بازیکنان تیم ملی عکسی به یادگار گرفتند و با شادمانی و مطمئن از برد خود علامت پیروزی را نشان دادند و گفتند: «پیروزی در دیدار با کویت با ماست»

در تصویر ایستاده از راست: کارو حق وردیان، اصغر شرفی، مرحوم صفر ایرانپاک

نشسته از راست: علی جباری، علی پروین، مرحوم همایون بهزادی

نویسنده: حبیب رحیمی