پیست اسکی توچال افتتاح شد
پیست اسکی توچال افتتاح شد

پیست اسکی توچال با حضور رئیس کمیته ملی المپیک و رئیس فدراسیون رسما افتتاح شد.

این در حالی است که هنوز وضعیت پیست های شمشک و دیزین که شرکت توسعه و تجهیز به فدراسیون واگذار کرده مشخص نیست. در همین رابطه رییس فدراسیون اسکی طی گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری البرز اظهار داشت: قرار است این دو پیست به شرکتی که بالاترین پیشنهاد را بدهد اجاره داده شود، افتخاری افزود: هنوز رسما پیست ها به فدراسیون واگذار نشده ضمن اینکه تا به حال هیچ شرکتی نه نامه ای داده و نه اعلام آمادگی کرده تا پیست ها را در اختیارشان بگذاریم. اگر اختیار پیست ها دست فدراسیون باشد پیست شمشک همانند فصل گذشته به شهرداری شمشک اجاره داده خواهد شد اما دیزین هنوز بلاتکلیف است و باید منتظر بالاترین پیشنهاد باشد.
حال چند سوال مطرح است اول اینکه چرا شرکت توسعه و تجهیز بدون برگزاری مزایده پیست ها را به فدراسیون محول کرده، کاری که فصل گذشته هم انجام داد و پیست اسکی دیزین را به صندوق حمایت از پیشکسوتان اهدا کرد تا شرکت کیمیاگران راه ابریشم مستاجر صندوق شود؟
دوم اینکه خود فدراسیون تمایل دارد پیست داری کند یا خیر؟ اگر بخواهد چنین کاری را انجام دهد آیا می تواند از پس هزینه های تعمیر و نگهداری آن بر آید؟

با توجه به نزدیک شدن انتخابات مجلس برخی از کاندیداها فعالیت های خود را دو چندان کرده اند به عنوان مثال جواد کولیوند نماینده مجلس از استان البرز طی جلساتی که با اعضای شورای شهر ولایترود داشته قصد دارد این پیست را به دو شرکتی که این شورا معرفی کرده واگذار کند به همین دلیل مستقیما به کریمی مدیرکل شرکت توسعه و تجهیز نامه نوشته تا در صورت موافقت، پیست دیزین به این شرکت ها تعلق بگیرد. اینکه چرا امسال پیست اسکی دیزین برای کولیوند مهم شده است روشن نیست. در صورتی که وی سال گذشته حتی برای افتتاحیه به پیست نیامده بود تا خدای ناکرده بومی های دیزین از وی درخواست اداره دیزین را نکنند اما امسال در واگذاری پیست مستقیا دخالت کرده است با وجود اینکه خیلی از شرکت ها برای اجاره سالیانه پا پیش گذاشته اند وی اصرار دارد که دیزین به شرکت هایی که شورای ولایترود معرفی کرده برسد.
ناگفته نماند بر خلاف صحبت های رییس فدراسیون، چند مستاجر خواهان اجاره پیست اسکی مذکور هستند که از مهمترین این شرکت ها می توان تله کابین دربندسر را نام برد.
امید است که هرچه زودتر تکلیف بزرگترین پیست بین المللی خاورمیانه مشخص شود.