چرا تیم فوتبال امید پی درپی مربی عوض می کند؟
چرا تیم فوتبال امید پی درپی مربی عوض می کند؟

البرز ورزشی؛ از گذشته های دور تا به حال تیم فوتبال امید کشورمان هرگز موفق به حضور از دیدارهای مقدماتی تا به مرحله نهایی المپیک های قبلی نشده است.

متاسفانه مدت چهل سالی است که دیگر در هیچ یک از المپیک های قبلی حضور نیافته ایم و البته دلیلش هم کاملا روشن است زیرا متاسفانه اکثریت مسئولان فدراسیون فوتبال ایران بیشتر به تیم ملی بزرگسالان ما توجه نشان می دادند. به همین دلیل تیم امید ما هرگز قوام پیدا نکرد. این در حالی است که تا کنون تعداد پرشماری از مربیان داخلی و خارجی ابتدا سمت مربیگری تیم فوتبال امید کشورمان را در دیدارهای دور مقدماتی انتخابی المپیک ها بر عهده داشتند که از قضا دو نفر از آخرین افرادی هم که مسئولیت کادرفنی این تیم را که در واقع پشتوانه اصلی تیم ملی بزرگسالان ما نیز محسوب می شوند. به ترتیب کرانچار و فرهاد مجیدی بوده اند. با این تفاوت کرانچار در اوایل امسال به دلیل داشتن اختلاف و سلیقه شخصی با بعضی از مسئولان فدراسیون فوتبال و کمیته ملی المپیک علیرغم کسب عنوان قهرمانی تیم امید ایران در تورنمنت چند جانبه قطر به ناگهان از سمت مربیگری امید عزل و برکنار شده بود و مجیدی به عنوان جانشین کرانچار در کادر فنی تیم امید انتخاب شده است. مجیدی نیز عطای کار را به لقایش بخشیده است تا بدین ترتیب حمید استیلی مدیر فنی امید رسما سرمربی امیدهای کشورمان برای همراهی این تیم در ادامه رقابت های انتخابی المپیک ۲۰۲۲ ژاپن منصوب شود. اما حالا سئوال ما از مسئولان رده بالای ورزش و فوتبال ایران این است چرا تیمی مثل امیدهای ما که عنوان پشتوانه اصلی تیم ملی بزرگسالان کشورمان هم محسوب می شود، آنقدر پی در پی مربی عوض می کند؟

بعید می دانیم که فردی پاسخگوی این پرسش ما باشد و اینکه چرا برای فوتبال امید، امیدسازی نمی کنیم و طرح و برنامه مدونی نداریم.

با این همه آیا حمید استیلی می تواند تیم امیدهای فوتبال ما را از دیدارهای دور مقدماتی تا به مرحله نهایی المپیک بعدی به خوبی هدایت کند و آرزوی دیرینه اکثریت هموطنانمان را برآورده کند؟