چرا عاقل کند کاری که باز آرد…
چرا عاقل کند کاری که باز آرد…

هیچکس ورزش و بازی را نفی نمی کند، به خصوص ما رسانه ها که نبض کاری ما با مسابقات ورزشی و حواشی آن می زند اما سوال این است چند فوتبالیست دچار ویروس کرونا شده اند؟

بر اساس آماری که به دست ما رسیده، جمعی از بازیکنان ماشین سازی، سپاهان، گل گهر، استقلال، پرسپولیس و… در ایام کرونایی دورهمی می گرفتند و بدون در نظر گرفتن شرایط و ضوابط و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی با دوستان خود می نشستند و همدیگر را در آغوش می گرفتند! یکی به بهانه تولد، دیگری به بهانه مهمانی و گردش در طبیعت برنامه ای ترتیب می داد تا همه دور هم جمع شوند و خوش بگذرانند غافل از اینکه ویروس ناشناخته در کمینشان است.

خب! با این اوصاف و این اوضاع بازهم تاکید کنیم که باید لیگ را به هر تقدیری و تدبیری که شده برگزار کنیم؟ ما اگر بخواهیم مسابقات راحتی بدون تماشاچی برگزار کنیم، بازهم مساله فاصله گذاری بازیکنان تیمها را داریم و نیز داوران و عواملی که باید پا به پای بازیکنان بدوند و مثل سایه آنها را تعقیب کنند بنابراین انتظار از کارشناسان به ویژه پیشکسوتان فوتبال این است که در اظهارنظرهای خود تعصب باشگاهی را کنار بگذارند و حرفی بزنند که بعد قابل تکذیب نباشد، همه ما بی صیرانه منتظر آغاز لیگ های ورزشی هستیم و دعا می کنیم که شر این میکروب لعنتی از سر مردم ایران و جهان کنده شود، اما بزرگترهای ورزش باید به جای دامن زدن به جو احساسی و نگران کنونی راهکار و راه حل نشان بدهند، زیرساخت ها و امکانات سخت افزاری اجرایی مسابقات را در نظر بگیرند و طرح هایی را مطرح سازند که با عنایت به شرایط حاد کنونی امکانپذیر باشد، ما هم در قبال سلامت مردم و مدافعان سلامت جامعه مسوول هستیم. چند روز اخیر تصاویری از بازیکنان برخی تیم ها از جمله ماشین سازی تبریز به البرز ورزشی رسیده بود که بازیکنانش دوش به دوش هم در دامنه جنگل ایستادند، بازی کردند و عکس یادگاری گرفتند و بعد هم خبر کرونایی شدن شش عضو این باشگاه انتشار یافته، به راستی چرا عاقل کند کاری که بازآرد پشیمانی؟!

  • نویسنده : رضا اسماعیلی