تیم فوتبال ملوان بندرانزلی از سالها پیش تاکنون، به عنوان تنها نماینده قدیمی و پر افتخار فوتبال گیلان در سطح فوتبال کشورمان محسوب می شود.

خبرگزاری البرز/ ملوان در حال حاضر با مربیگری محمد احمدزاده در رقابت های لیگ دسته اول جام آزادگان حضور دارد ولی به دلیل قرار گرفتن در مکان یازدهم جدول این دوره از رقابتها قادر به حضور در مسابقات فصل بعدی لیگ برتر کشور نخواهد بود. در همین راستا وضعیت سپیدرود رشت دیگر نماینده گیلان نیز برای ماندن در لیگ برتر کماکان در هاله ای از ابهام قرار دارد. به همین دلیل اکثریت مردم گیلان، خصوصا هواداران سپیدرودی و ملوانی همچنان نگران وضعیت این دو تیم قدیمی و محبوب شهر و استان خود هستند. تیم سپیدرود به دلیل قرار گرفتن در رده پانزدهم جدول لیگ برتر در پنج بازی باقی مانده باید به کسب امتیازات لازم دست پیدا کند تا بار دیگر در لیگ برتر ماندنی شود، وگرنه به همراه استقلال خوزستان و شاید نفت مسجد سلیمان راهی رقابت های دسته اول کشور خواهد شد. در این میان باید یک سوال از مسئولان باشگاه ملوان پرسید و آن اینکه چرا پژمان نوری پیش از پایان فصل مسابقات لیگ یک از فوتبال خداحافظی کرد؟ زیرا تیم ملوان برای برگزاری الباقی دیدارهای باقی مانده در ادامه لیگ یک به وجود این کاپیتان و هافبک تاثیرگذار نیاز داشت.
نوری با اعلام خداحافظی در دیدار ملوان و آلومینیوم اراک برای همیشه از مستطیل سبز خداحافظی کرد تا به عنوان مربی و یکی از دستیاران محمد احمدزاده در کادرفنی ملوان به فعالیتش ادامه دهد. اگر نوری در آخر فصل از رقابتهای لیگ یک خداحافظی می کرد چه بسا مسئولان ملوان یک بازی دوستانه خداحافظی برای این کاپیتان ۳۸ ساله در نظر گرفته و احتمالا به نحو مقتضی از زحمات و تلاش های وی قدردانی می کردند.

بیوگرافی پژمان نوری
پژمان نوری رودسری متولد شهرستان رضوانشهر استان گیلان عضویت تیم های باشگاه های جوانان و بزرگسالان ملوان بندر انزلی، پگاه گیلان، پرسپولیس و استقلال تهران، الامارات امارات و خونه به خونه بابل را بر عهده داشت و همچنین او سابقه عضویت در تیم های ملی فوتبال بزرگسالان و نیز (ب) تیم ملی ایران در میادین گوناگون را داشته و ۴۹ بازی برای تیم ملی و شش بازی هم برای تیم ملی (ب) فوتبال کشورمان انجام داده و چهار گل ملی هم در کارنامه خود دارد.