خیلی ها از کنار فوتبال به نان و نوا رسیده و موقعیتی برای خود دست و پا کردند ،بی آنکه سودی به این رشته برسانند و حقوق باشگاهها را بپردازند.این موضوع از جمله مظلومیت های فوتبال است ،که افراد سیاسی در تنگناها ،در صدد استفاده ابزاری از این رشته و هواداران صادق آن هستند!

خبرگزاری البرز ورزشی/سالهای متمادی است ،که عناصر سیاسی را در هیات مدیره ها می بینیم.بی آنکه این افراد کمکی به اصل و اساس فوتبال بکنند.در واقع حضور در این عرصه همواره برای سیاسیون مفید فایده بوده و سر فوتبال و بازیکنان و دست اندرکاران بی کلاه مانده است.
در بازی استقلال و العین حضور احمدی نژاد کاملا غیر مترقبه بود و این حضور مشکلاتی برای تماشاگران و همکاران رسانه ای ما فراهم کرد .
در فوتبال اروپا با حضور افراد مسئول و غیر مسئول در ورزشگاهها و اماکن ورزشی خیلی ساده برخورد می شود ،آنها در کمال سادگی و خیلی عادی برای دیدن بازیها حاضر می شوند متاسفانه در کشور با اینگونه رفتارها بیگانه ایم و بی جهت با بگیر وببند و حضور بادیگاردها ،معادلات ورزش را پیچیده می کنیم.
بارها شاهد بوده ام که ‌مدیران باشگاهها ،برای حل مشکلاتشان و پرداخت دیون خود به مسئولان دولت و مجلس و استاندارمراجعه کرده و در بیشتر موارد دست از پا درازتر بازگشته اند.جالب اینکه در مقاطعی که بوی انتخابات به مشام می رسد، این افراد در محلات ،مساجد و در میان مردم حاضر شده و از رفع مشکلات مردم می گویند و…
این بار هم ظاهرا فوتبال بهانه ای تازه برای سکوی پرتاب آقایان شده تا احمدی نژاد و طیف او به نان و نوایی برسند!
این روزها دل مردم از اختلاس عناصر اصلاح طلب و اصولگرا خون است و به یغما بردن پول بیت المال در غائله پتروشیمی ها و پدیده بابک زنجانی و خاوری رنج آور است،اما حمایت احمدی نژاد از این دو محکوم تعجب همه را برانگیخته است.
باید از ایشان پرسید آیا این پولهای میلیاردی از جیب مردم برداشته نشده و بخشی از آن، حقوق دو باشگاه استقلال و پرسپولیس نبوده است؟
کاش ایشان در دورانی که مسئولیت ریاست جمهوری را عهده دار بودند درباره پرداخت حق پخش تلویزیونی اقدام می کردند و قدمی بر می داشتند تا استقلال و پرسپولیس اندکی مشکلاتشان را رفع و رجوع کنند.
آری با تلخ کامی اشاره می کنیم ،روز گذشته مدیر تیم ذوب آهن برای مدیر باشگاه استقلال خط ونشان کشید ،چنانچه ظرف بیست و چهار ساعت چکی که بابت انتقال مرتضی تبریزی داده شده پاس نشود،حکم‌جلب او صادر و پیگیری خواهد شد.
آری هر روز طلبکارها برای گرفتن پول خود ،مقابل باشگاه استقلال و پرسپولیس به صف می شوند.از نزدیک شاهد هستم که مدیران آنهاَ چگونه هر روز دست به دعا برداشته و در تلاش هستند تا به شکلی جوابگوی این مطالبات گذشته و حال باشند و…
به هر حال،اعتقاد راسخ دارم که احمدی نژاد این بار هم برای استفاده ابزاری از فوتبال در ورزشگاه حاضر شد. دیگر عناصر هم با این ایده و تفکر در عرصه حاضر می شوندتا از کنارمقبولیت فوتبال به محبوبیت برسند. این فوتبال برای هواداران و تماشاگران، فقط خون دل خوردن و تحمل مشکلات ایاب و ذهاب و تهیه بلیت و دهها مشکلات جورواجور به همراه داشته،امابرای دیگران موقعیت سازی کرده و نان و آب دار بوده است!

  • نویسنده : احمد میرزاییان