هیچکس نپرسید در این سه فصلی که پرسپولیس مدام رو به جلو حرکت کرده و با دست خالی به فینال آسیا رسید و کمترین حاشیه را داشته است کدام عوامل در این مسیر دخیل بوده اند؟

خبرگزاری البرز/ امروز همه از برانکو و نقش وی می گویند که انصافا هم نقشی موثر بوده است اما آیا برانکو می تواند به تنهایی همه امور را به سمت موفقیت سوق دهد؟
هیچکس نپرسید که نقش دکتر جعفر کاشانی در این رهگذر چقدر پر رنگ است بوده است.
رییس هیات مدیره و مدیری که حرف و سخنش مبتنی بر مبنای منطق استوار است.
کاشانی در یکی از مصاحبه های خود گفته که برانکو به تنهایی این تیم را قهرمان نکرده که درست و بجا هم گفته است ولی آنچان آماج حملات کاسه داغ تر از آش ها قرار گرفته که گویی گناهی نابخشودنی مرتکب شده است.
صحبت های اخیر جفر آقا کاشانی تنهافوتبالیست دیپلمات ایران خواندنی است:
رئیس هیات مدیره باشگاه پرسپولیس درباره عملکرد برانکو در این تیم گفت:‌ زمانی که برانکو به پرسپولیس آمد، تیم شانزدهم بود، اما حالا پای قهرمانی است، ما باید از معلومات و دانش برانکو حداکثر استفاده را در زیرساخت‌ها ببریم. آرزوی من این است که تیم‌های پایه ما با نظر و دانش برانکو ساخته شود.
جعفر کاشانی در صحبت‌های خود با رادیو تهران درباره شانس پرسپولیس برای تصاحب سومین قهرمانی پیاپی در لیگ برتر گفت: صددرصد؛ این تیم همیشه در زمینه فوتبال و فرهنگی مطرح بوده است، پرسپولیس تمام پتانسیل‌ها را برای قهرمانی و اشاعه فرهنگ قهرمانی دارد.
وی با تغییر موضع در خصوص حرف‌های قبلی‌اش اینبار مدعی شده که درایت برانکو در نتایج این تیم تاثیرگذار بوده: ‌صددرصد همینطور است، چطور اعتقاد ندارم؟ من به هنگام مربیگری برانکو در تیم ملی هم کنارش بودم، او باشخصیت و باکلاس است. با توجه به امکانات امروز پرسپولیس، تمام تلاش خود را به کار گرفته. زمانی که برانکو به پرسپولیس آمد، تیم، شانزدهم بود، اما حالا پای قهرمانی است، ما باید از معلومات و دانش وی حداکثر استفاده را در زیرساخت‌ها ببریم.
کاشانی در واکنش به اینکه پیش از این نقل قول دیگری از سوی او مطرح شده بود گفت: از قول من خیلی چیزها می‌نویسند، بزرگ‌ترین هنر مدیریت باشگاه حفظ برانکو است، او نوک پیکان اهداف باشگاه است. از دربان باشگاه تا هواداران تیم در دورترین نقاط کشور، در فرهنگ باشگاه تأثیرگذار هستند. برانکو لیاقت حضور در باشگاه را داشته و من آرزو می کنم از تمام ظرفیت های وی بهره بگیریم.
وی نهایتا در خصوص وظایفتش در این باشگاه و مشکلات تیم گفت: در این مسائل اصلا بحثی نیست، برانکو با حداقل امکانات توانسته عملکرد خوبی داشته باشد، تیم بزرگ، مشکلات خاص خودش را دارد. جمع کردن تیم کار مربی است. امیدوارم روزی باشگاهی باشیم که در بخش خصوصی کار می‌کند. باید مشخص بشود به چه اهدافی می‌خواهیم برسیم. پویایی فرهنگ، اقتصاد قوی می‌خواهد.
کاشانی درباره پاداش پرسپولیس بعد از حضور در فینال آسیا نیز به نکته ویژه‌ای اشاره کرد که چند سال قبل هم پرونده آن به میان آمده بود: من هم همین سؤال را از شما می‌کنم. من به عنوان پیشکسوت فوتبال صحبت می‌کنم. ما باید فرهنگ‌سازی کنیم. من شاهین را ساختم. برای پرسپولیس ۶۰ هکتار زمین گرفتم که مهرعلیزاده آن را کلنگ زد. ما باید از نخبگان‌مان حداکثر استفاده را ببریم. برای پرسپولیس استادیوم کاظمی را گرفتم، بودجه گرفتم و… . در مجموعه پرند ۶۰ هکتار زمین گرفتم و الان هم نمی‌دانم چرا از آن خبری نیست. مهرعلیزاده رئیس وقت سازمان تربیت بدنی آن را کلنگ زد، اگر شما از آن خبردار شدید به من هم بگویید. من هم عضوی از هیأت مدیره هستم. آرزویم این است که پرسپولیس باشگاه بشود و از هوادارانی که یک عمر کنار ما بودند و پیشکسوتان باشگاه برای پویایی فرهنگ جامعه از طریق ورزش استفاده بشود.
وی درباره پاداش قهرمانی تیم نیز گفت: شما سوال کردید و حتما به گوش مسئولان باشگاه می‌رسد و آنها حساب‌ها را اعلام می‌کنند، اینجا همه چیز حساب و کتاب دارد. من به عبدی گفتم کنار تیم پرسپولیس یک تیم جوانان و امید از بچه‌هایی که بی‌بضاعت هستند درست کند.
کاشانی درباره اظهارنظر دو فصل قبلش که مدعی شده بود برانکو معلم کلاس اول است و نمی‌تواند در مقطع کلاس ششمی چیز جدیدی به باشگاه ارائه دهد نیز گفت: اگر من امروز اولین روزم در تیم باشد و فردا شهره آفاق شوم، شما به چشم همان بچگی به من نگاه می‌کنید؟ من “کلی” می‌گویم، امروز اگر شما شهرت پیدا کرده‌اید و جایگاهی به دست آورده‌اید، باید پدر، مانند گذشته شما را صدا کند؟ در مورد برانکو به من نگویید، من خودم با او هستم. ما باید جوان‌هایمان را زیرنظر او تربیت کنیم.
رییس هیات مدیره پرسپولیس در واکنش به تمدید قرارداد برانکو نیز گفت: باشگاه تعهد دارد و برانکو هم همیشه با صبر و شکیبایی کار کرده است، او هیچ‌وقت نگفته چرا به من پول نداده‌اید و حتی بارها شده که گذشت هم کرده است.