کمیته انتقالی در راه است!
کمیته انتقالی در راه است!

نگرانی و تشویش اهالی فوتبال بی دلیل نبود،متاسفانه بعد از اخطار فیفا و شکسته شدن اتاق شیشه ای فدراسیون نشینان ،باید منتظر تشکیل کمیته انتقالی بود.

این موضوع شاید بدترین خبری است که در چند روز آینده از سوی فیفا به وزارت ورزش ایران و فدراسیون فوتبال ابلاغ خواهد شد.
چندی پیش که اساسنامه با سنبل کاری و رندی خاص از سوی بعضی از افراد تهیه و به فیفا ارسال شد،تعدادی از اعضا مجمع از چگونگی اصلاح اساسنامه و مواردجدید مندرج در آن اظهار بی اطلاعی کردند.
ذکر این نکته ضروری است،هرگاه فیفا در تلاش باشد تا اساسنامه اش را اصلاح کند،پیش نویس آن را برای ۲۱۱ عضو ارسال می کند.و نظرات کل اعضا را می خواهد.
شوربختانه باید گفت ،فدراسیون ایران و عوامل آن هیچگاه به مسائل قانونی و اصول اولیه پایبند نیستند.
یکی از همین موضوعات، بی خبر گذاشتن ۲۱ عضو مجمع قبل از ارسال اصلاح و بعد از آن می باشد!!
گفتنی است یکی از موارد مهمی که فیفا همواره به آن تاکید دارد شفافیت و استقلال کمیته های مالی،قضایی و انتخاباتی فدراسیون ها است.
همه وقوف کامل داریم که کمیته مالی فدراسیون از کوچکترین اختیارات و استقلال در مدیریت برخوردار نیست.
در مورد کمیته انتخاباتی هم این موضوع صادق است.
اعضا کمیته های انتخاباتی نباید توسط هیات رئیسه انتخاب شوند.اینگونه تصمیمات و دخالتها مانع از استقلال کمیته انتخاباتی می شود و..
البته فیفا موضوعات دیگری مدنظر دارد که از آن جمله می توان به عدم دخالت دولت در تصمیمات اشاره داشت،در نامه اخیر هم اگر چه حضور معاون وزارت ورزش در مجمع حذف شده است ،اما به حضور وزیر ورزش ایراد گرفته شده است و..
در همین ارتباط از روز گذشته و صبح امروز جلسات فشرده ای در محل فدراسیون تشکیل و حاضرین در جلسه تمام تلاش خود را برای اصلاح چند باره اساسنامه آغاز کرده اند.
اگر عزم و اراده ای قوی برای کار اصولی و صادقانه مد نظر نباشد و همه چیز به سر کاری ،سرگرم کردن مردم و سنبل کاری بگذرد ،مانند گذشته نمی توان به آینده خوش بین بود.
از ظواهر امر پیدا است که فیفا در صدور اخطار مجدد خود مصمم است و با کسی رودربایستی ندارد.
اگر این فرصت را از دست بدهیم ،قطعا فونبال ما تعلیق خواهد شدو بلافاصله باید به فکر تشکیل کمیته انتقالی باشیم.
از گوشه و کنار می شنویم که فرصت فیفا و ضرب الاجل آنها به پایان رسیده است ،حتی بعضی از افراد می گویند ،علی کفاشیان رئیس کمیته انتقالی است و ایشان بزودی کار خود را آغاز خواهد کرد.
تاسف بار است در فوتبال هرکی هرکی و بی صاحب ،هر روز باید شاهد اخبار ناگوار و تلخ بود.
امروز با بی کفایتی اهالی فدراسیون، اتاق شیشه ای که ساخته بودند ،شکسته شد و فردا جدا از تعلیق و تشکیل کمیته انتقالی و …باید منتظر جرائم و صدور احکام تازه ای از سوی فیفا باشیم و زانوی غم بغل بگیریم.

  • نویسنده : احمد میرزاییان