گلستانی: فردی را برگزینید که مجبور به استعفا نشود!
گلستانی: فردی را برگزینید که مجبور به استعفا نشود!

مهلت ثبت نام در انتخابات ریاست فدراسیون دوومیدانی که از روز 6 مرداد آغاز شده بود، امروز (دوشنبه 20 مرداد) به پایان رسید.

در پایان مهلت ۱۰ روزه اداری برای ثبت نام در این انتخابات، ۱۳ نفر ثبت نام کردند. مجید کیهانی، محمدرضا محققی، حبیب الله دشتی، مصطفی زرین افضل، روح الله محمدی، هاشم صیامی، حسین جلالی، ایوب بهتاج، حمیدرضا فردین پور، مریم منظمی، کرمعلی ایرجی، حامد جولایی و افشین داوری نفراتی هستند در این انتخابات نام نویسی کرده اند و باید مراحل مربوط به تایید صلاحیت آنها انجام شود.
انتخابات فدراسیون دوومیدانی روز ۱۹ اسفند ۹۸ برگزار و افشین داوری به عنوان رئیس انتخاب شد. ۸ روز بعد یعنی ۲۷ اسفند ماه، مهدی علی نژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش اعلام کرد که انتخابات تجدید می شود و باید یکبار دیگر مجمع برگزار شد. در همان روز نیز مهدی مبینی به عنوان سرپرست فدراسیون منصوب شد.

روح الله گلستانی مربی، کارشناس و پیشکسوت دوومیدانی درباره انتخابات پیش روی فدراسیون دوومیدانی به چند نکته مهم اشاره کرده است. وی در این گفت و گو همه را به انتخاب اصلح فراخوانده و یادآوری کرد که رای دهندگان به ویژه روسای هیات های استان ها باید امانت داران خوبی باشند و فردی را انتخاب کنند که رزومه مدیریتی خوب و دارای نفوظ موثر در ورزش کشور باشند و بتواند دوومیدانی را از چالش های موجود رها کرده به جایگاه واقعی آن برساند در غیر اینصورت این ورزش مظلوم همچنان در بحران حواشی های آدم های خود محور گرفتار شده و در انزوا قرار خواهد گرفت.

گلستانی به نکته ظریف دیگری اشاره کرد و آن اینکه فردی را به عنوان انتخاب اصلح برگزینند که در دولت بعدی مجبور به استعفا نشود.

مربی باتجربه دوومیدانی اضافه کرد: بدون تردید جایگاه متزلزل کنونی ناشی از وجود یک سکاندار تواناست حال آنکه این ورزش در دنیا به عنوان پرمدال ترین رشته سمبل ورزش های آسیایی و المپیک است.

گلستانی تاکید کرد که روسای هیات ها باید وظیفه اخلاقی، معنوی و وجدانی خود را با گزینش بهترین فرد به انجام برسانند تا دوومیدانی در سایه حضور افراد فرهیخته و خوشنام در یک پروسه چهار تا هشت ساله بتواند افتخارآفرین شود.