یادداشت فیبا درباره ستارگان بسکتبال ایران: بازگشت حدادی و بهرامی برای تقویت تیم ملی در پنجره پایانی
یادداشت فیبا درباره ستارگان بسکتبال ایران: بازگشت حدادی و بهرامی برای تقویت تیم ملی در پنجره پایانی

به دلیل حضور حامد حدادی و صمد نیکخواه بهرامی در پنجره پایانی انتخابی جام جهانی ، تیم ایران تیم ضعیفی نخواهد بود.

به گزارش خبرگزاری البرز ورزشی، سایت فدارسیون جهانی بسکتبال طی یادداشتی حضور حامد حدادی و صمد نیکخواه بهرامی در ترکیب تیم ملی ایران را کمک بزرگی برای کسب جواز حضور در جام جهانی دانست.

سایت فیبا در این یادداشت آورده است: حدادی و نیکخواه بهرامی در پنجره قبل در جایی که تیم ایران به استرالیا باخت و مقابل فیلیپین به پیروزی بزرگی دست یافت غایب بودند.
آخرین بازی حامد و صمد در تیم ملی در ماه سپتامبر ۲۰۱۸ بود که تیم ایران موفق شد در خانه با نتیجه ۷۳ – ۸۱ به پیروزی مهمی برابر فیلیپین دست یابد. حدادی در حال حاضر دارای میانگین ۱۳٫۴ امتیاز، ۹٫۶ ریباند و ۱٫۲ بلاک در هر بازی است، در حالی که میانگین نیکخواه بهرامی ۱۴٫۴ امتیاز، ۶٫۲ پاس منجر به گل و ۴٫۸ ریباند در هر مسابقه است.

بازگشت این دو بازیکن به ایران کمک بزرگی می کند تا آنها بتوانند جواز حضور در جام جهانی ۲۰۱۹ را به دست آورند. در حال حاضر تیم ایران در گروه F با ۷ برد و ۳ باخت در جایگاه دوم قرار دارند و تنها به یک پیروزی دیگر نیاز دارند تا بلیط دوم این گروه برای جام جهانی سال جاری میلادی در چین را به دست آورند.

همچنین انتظار می رود بهنام یخچالی امتیازآورترین بازیکن کنونی ایران، محمد جمشیدی مردی که همواره به کمک تیمش می آید، میثم میرزایی “بیگ من” تیم و سجاد مشایخی با جادوگر بازی اش در زمین، نقش مهمی در این پنجره برای تیم خود بازی کنند.

علاوه بر آن مایک رستم پور بازیکن ایرانی – آمریکایی که متولد مینه سوتاست به ایران آمده است. این بازیکن ۲۰۳ سانتی متری تا پیش از این هرگز برای تیم ملی ایران بازی نکرده است اما دارای تجربه قابل توجه بین المللی بسکتبال است. او در حال حاضر برای باشگاه BC Previdza اسلوواکی بازی می کند و تقریبا در هر بازی ۴ امتیاز و ۴ ریباند به ثبت می رساند.

دو تیم ژاپن و استرالیا در راه رسیدن به جام جهانی در پنجره پایانی سد راه تیم ایران هستند. تیم ملی ۲۱ فوریه (مصادف با ۲ اسفندماه) با ژاپن رو به رو می شود و سپس در تاریخ ۲۴ فوریه (مصادف با ۵ اسفندماه) مسابقات انتخابی جام جهانی را با بازی برابر استرالیا به پایان می رساند. هر دو این دیدارها در تالار بسکتبال آزادی برگزار می شود.