اداره کل ورزش و جوانان گیلان در اقدامی پسندیده در نظر دارد در ایام دهه مبارک فجر امسال مسابقات بین المللی وزنه برداری تحت عنوان یادواره زنده یاد محمود نامجو قهرمان فقید وزنه برداری جهان و المپیک را در شهر رشت برگزار کند.

مسابقات وزنه برداری بین المللی یادواره مرحوم نامجو ابتدا با شرکت تعدادی از تیم های داخلی و خارجی در رشت برگزار شد ولی متاسفانه بعدها بنا بر دلایل نامعلوم دیگر برگزار نشد. قرار است امسال رقابتهای بین المللی جام نامجو با مساعدت و همکاری اداره کل ورزش و جوانان گیلان با همت هیات وزنه برداری استان و با شرکت تعدادی از تیم های داخلی و خارجی در زادگان زنده یاد محمود نامجو در شهر رشت برگزار شود. هدف این است که بار دیگر یاد و خاطره قهرمانی ها و افتخارات این ابر مرد بزرگ وزنه برداری جهان و المپیک نزد اکثریت هموطنان زنده شود. دکتر مریم بخشی مدیرکل ورزش و جوانان گیلان نیز به منظور از سرگرفتن دوباره برگزاری مسابقات بین المللی وزنه برداری جام یادواره زنده یاد مرحوم محمود نامجو اهتمام و جدیت ویژه دارد.
گفتنی است زنده یاد محمود نامجو در شهرستان رشت به دنیا آمد. وی به دلیل علاقه زیادی که به ورزش پرورش اندام و وزنه برداری داشت، هر دو رشته را برای ادامه فعالیت های ورزشی خود انتخاب کرد. از قضا آن مرحوم در یک مقطع موفق به کسب عنوان قهرمانی پرورش اندام جهان دست پیدا کرد. وی بعدها تمامی فعالیت های ورزشی خود را فقط به رشته وزنه برداری رسما اختصاص داد و همچنین به دفعات متوالی نیز به کسب چندین عناوین خیلی خوب و واقعا با ارزش جهانی، المپیکی، آسیایی و … نیز نایل آمده بود و به همین دلیل در آن زمان به مرحوم نامجو هم لقب ابر مرد بزرگ تاریخ وزنه برداری جهان داده بودند.